Fiala (SPD): Role notáře je další sporné místo příběhu

06.06.2025 19:05 | Monitoring

Projev na 139. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. června 2025 k bitcoinové kauze

Fiala (SPD): Role notáře je další sporné místo příběhu
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala v pořadu K věci

Vážené kolegyně, kolegové,

tato kauza opravdu akceleruje ne den ze dne, ale z hodiny na hodinu, někdy i z minuty na minutu tak, jak český tisk přináší nové zprávy. Koneckonců, já tady mám na prvních asi dvou stranách přesně to, co tady řekla paní Alena Schillerová, předsedkyně klubu hnutí ANO, ale ty zprávy samozřejmě pokračují, tak vám zkusím říct, co je tady dál.

Jmenuje se to notář z Brna. Ani v registru smluv, do kterého se povinně zveřejňují smlouvy uzavřené subjekty veřejného sektoru, žádný kontakt se znalcem není. Na rozdíl od smlouvy s notářem, který mu u převodu bitcoinů také asistoval, a ministerstvo mu za to zaplatilo 150 000. Podle portálu iDNES je navíc taková odměna za podobný úkon vyšší, než by musela být. Role notáře je další sporné místo příběhu, byť Blažek nejprve tvrdil, že jeho přítomnost zaručuje transparentnost celé akce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pošarová (SPD): Západ na kolenou

18:05 Pošarová (SPD): Západ na kolenou

Jak jsme se vzdali bezpečnosti, křesťanských hodnot a zdravého rozumu.