Filip (KSČM): Když se horlivost nevyplácí

23.06.2021 4:31 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k informacím některých médií o aktuální situaci na Ukrajině

Filip (KSČM): Když se horlivost nevyplácí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

"V daném případě je Rusko jednoznačný agresor" - v tomto duchu komentují proamerická rádoby česká média aktuální situaci na Ukrajině. Teď ale americký prezident Biden, krátce po ženevském summitu s Putinem, zasadil Ukrajině nečekaný úder (potažmo i našim médiím), když Spojené státy stoply smluvní dodávku zbraní na Ukrajinu (střelné zbraně, protivzdušná a protitanková technika), bratru za 100 miliónů dolarů. Pro tamní separatisty a v reakci na údajnou zvýšenou aktivitu ruských vojáků na ukrajinské hranici.

Co teď, páni novináři? Začnete konstruovat domněnky o podlomeném psychickém zdraví Bidena či o jeho věku, resp. neschopnosti orientovat se v globální politice nebo že se nechal ovlivnit lživými sliby prezidenta Putina? Pole pro vaši fantazii máte neorané...

Jak zmiňuje server Politico, dodávka zbraní pro Ukrajinu byla zastavena na přímý pokyn Národní bezpečnostní rady, které její předseda Joe Biden.

Ono to celé spíše vyznívá tak, že všechny ty lživé analýzy o vývoji situace na Ukrajině, už nejsou obhajitelné ani pro Spojené státy. Proč by pak na základě jedné jediné schůzky obou prezidentů bylo najednou všechno úplně jinak? Notabene zvláště byli-li by si Američané ohledně Ukrajiny tak silní v kramflecích, jak dosud světu tvrdili...

A ještě poznámku na závěr. Vypadá to, že po Vrběticích se s podobnými kauzami doslova roztrhl pytel... V tom smyslu, že jako Česká republika vždy horlivě a s větší razancí, než se po nás žádá, posloužíme zájmům kohosi, a když ten "kdosi" potom otočí kormidlem, jsme za totální pitomce. Myslím si, že to byl B. Clinton, kdo vyřkl tu frázi "It's the economy, stupid".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Pravidla pořádání dobročinných sbírek zjednodušit

16:02 Skopeček (ODS): Pravidla pořádání dobročinných sbírek zjednodušit

Pravidla pořádání veřejných sbírek by se měla zjednodušit a oprostit od zbytečné byrokracie.