Filip: Návrhy Rekonstrukce státu KSČM již dlouho prosazuje

29.09.2013 8:18

Otevřený dopis předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa iniciativě Rekonstrukce státu.

Filip: Návrhy Rekonstrukce státu KSČM již dlouho prosazuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip, předseda KSČM

Iniciativa Rekonstrukce státu požádala o podporu a zařazení protikorupčních legislativních návrhů projektu rekonstrukce státu (REST) do programové agendy KSČM pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013.

Svoji iniciativu zdůvodňuje tím, že jde o návrhy zákonů, které míří na problém systémové korupce v České republice a chtějí tento problém řešit pomocí expertně navržených, „apolitických“ doporučení, která čerpají z fungující praxe v zahraničí a z doporučení mezinárodních institucí.

KSČM konstatuje, že většina opatření navrhovaných a doporučovaných iniciativou Rekonstrukce státu směrem ke KSČM je nejen ve volebním programu KSČM pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013, ale především je dlouhodobě součástí přístupů prosazovaných KSČM v její každodenní politice.

Lze to doložit na legislativních návrzích v minulých volebních obdobích na půdě Poslanecké sněmovny PČR. Jde především o zákon o rušení anonymních akcií, zákon o majetkových přiznáních, zákon o státním zastupitelství či zákon o rozšíření kontrolních pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Z tohoto pohledu je KSČM s touto iniciativou srozuměna a vítá Rekonstrukci státu jako projekt, který může KSČM pomoci prosadit opatření, jejímž cílem bylo snížit korupční prostředí v České republice, a která byla především pravicovými poslanci dlouhodobě v Poslanecké sněmovně PČR odmítána.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kscm.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Podivné rozdělování IT zakázek na Magistrátu hl. m. Prahy

22:09 Prokop (ANO): Podivné rozdělování IT zakázek na Magistrátu hl. m. Prahy

Viděli jste včera TV Nova? Už i v televizi se probírají Hřibovy podfuky. Nejnověji jsou to podivné z…