Fleischer (Republikáni): Občané volí svůj osud sami - bohužel však svojí pasivitou

21.05.2016 11:45 | Zprávy
autor: PV

Každý národ má nad sebou až takové bestie, jaké si sám zvolí a umožní jim vládnout. O všem může rozhodnout každý člověk v této zemi sám, každý má právo volit a být volen. Kolik lidí toho ale skutečně využívá?

Fleischer (Republikáni): Občané volí svůj osud sami - bohužel však svojí pasivitou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Každé 4 roky, někdy dříve, když vládu ukončí zásah kriminální policie jako v případě Petra Nečase a jeho slavná vláda ”rozpočtové odpovědnosti” ODS a TOP09, dopouštíme sami sobě vládnout skupinám lidí, kteří později nedělají pro občany nic a sami sobě a svým kamarádům naopak pěkně vypouštějí z žíly rozpočtů země, krajů i obcí.

Z celkem nejasného rozpočtu Jihomoravského kraje jsem se dozvěděl, že:

” Výdaje krajů na rok 2016 se dle návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2016 odhadují celkově ve výši 163,8 mld. Kč a jsou především směrovány na financování běžných výdajů. Běžné výdaje v odhadované výši 147,8 mld. Kč by se na celkových výdajích měly podílet cca 90,2 %. Zbývajících 9,8 %, tj. 16,0 mld. Kč, by mělo být určeno na financování investičních akcí.”

Docela by mě zajímalo co se skrývá pod pojmem ”běžné výdaje” – zda je to Haškovo ježdění po Moravě a focení se u stříhání pásek a ochutnávek vín a potravinových produktů JM kraje, nebo něco že by něco prospěšnějšího?

Čtu-li dále, pak se opět nic moc nedozvím, jen že:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.