Fleischer (SPR-RSČ): Exekustánu chybí zaměstnanci montoven – stěžují si čeští otrokáři

27.01.2017 9:10 | Zprávy

Firmám prý chybí lidé, údajně si stěžují podniky na nedostatek zaměstnanců zejména výrobních firem. Na nedostatek zaměstnanců si stěžují i obchodní řetězce. Proč to tak je?

Fleischer (SPR-RSČ): Exekustánu chybí zaměstnanci montoven – stěžují si čeští otrokáři
Foto: Archiv KF
Popisek: místopředseda SPR-RSČ Karel Fleischer

Letos na podzim kandiduji do Poslanecké sněmovny a samozřejmě mě zajímá i oblast zaměstnanosti, která je neoddělitelně spojena s ekonomikou státu.

Protože i já jsem za odpracovaných 26 let působil na různých pozicích, znám dobře problematiku zaměstnanců, ale i OSVČ a nezaměstnané osoby.

Proto si dovolím na základě vlastních zkušeností malé zamyšlení nad nedostatkem pracovních sil a také proto, že komunikuji s voliči – občany a ptám se jich na poměry v jejich zaměstnání a na to jak jsou spokojeni.

Nedá se jednoznačně říci, že by všude bylo špatně. Jsou u nás ”montovny” které jsou čisté, větrané, světlé a zaměstnanci mají k dispozici kávovary, bufet, kvalitní závodní stravování i nápoje, to vše dotované zaměstnavatelem. Mnozí si nestěžují ani na mzdy. Je to různé, pracoviště od pracoviště. Samozřejmě nejvíce člověku utkví v paměti momenty, které sám zažil a nebyly mu příjemné, či naopak.

Nakupujeme-li v některých řetězcových prodejnách, setkáváme  se s častými hlášeními o tom, že přijmou do svého týmu nové kolegy. Ovšem při dotazu u vedoucího prodejny se dozvíte, že jste příliš starý. Jindy zase tři provadačky v té samé prodejně si postěžovaly na nevlídné zacházení a hlavně na nesnesitelné dvanáctihodinové šichty, kdy je třeba započíst cestu z práce a do práce, takže běžný zaměstnanec tak opustí byt v 6:00 ráno a přijde domů v 19:00 hodin večer i později. Na sprchu, jídlo a vyprání věcí má čas mezi sedmou večer až desátou večer, sotva se stihne i nějaký ten film v televizi. A ráno opět na autobus a dalších 12 hodin práce a u některých delší u jiných kratší dojezd do místa zaměstnání. Někdo má volné víkendy, jiný z charakteru povolání nemá. Lidé si tak velmi často postesknou nad tím, že ze života vlastně nic nemají, protože od tmy do tmy jsou v práci a na  nákup mají čas možná v sobotu, stejnětak na úklid domácnosti, praní atd. A co teprve rodiny s dětmi. Přesto se dvanáctihodinové směny zažily a lidé je přijali z nutnosti. Ovšem je toto ještě život?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Sebevražedná politika EU

Souhlasím s tím, co píšete ve článku ,,Evropa si nemůže dovolit dál přehlížet realitu". Ale kdo přesně je odpovědný za tuto sebevražednou politiku EU? Kdo je ta Evropa, kterou zmiňujete? Podle mě to lidé nejsou. Ti jsou proti tomu, co jako politici EU prosazujete nebo jestli to nejsou politici, tak ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Tři příčiny úpadku TOP 09

6:03 Klán (KSČM): Tři příčiny úpadku TOP 09

Aktuální personální změny ve vedení TOP 09 vedou k iluzi o možné značné kontinuitě v dosavadní polit…