Fleischer (SPR-RSČ): Zákony v ČR se mění s každou novou sněmovnou a vládou tam a zpět

07.12.2017 5:36 | Zprávy

Už jsme si zvykli, že zákony v ČR se mění při každé změně vlády a Poslanecké sněmovny. Že nenavazují na související právní předpisy a činí zmatky v životech občanů, je jasné. Máme tu už první návrh, samozřejmě z dílny věčné ODS.

Fleischer (SPR-RSČ): Zákony v ČR se mění s každou novou sněmovnou a vládou tam a zpět
Foto: archiv
Popisek: místopředseda SPR-RSČ Karel Fleischer

Manžel exekutorky JUDr. Aleny Blažkové a opětovný poslanec nové Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, JUDr. Pavel Blažek, PhDr. Petr Fiala, Marek Benda a Mgr. Václav Klaus mladší (všichni ODS),  předložili Poslanecké sněmovně vrácení nedávné změny zákona o hlášení trvalého pobytu návrhem, kterým se mění zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), ve znění pozdějších předpisů.

V § 10 odst. 6 písm. c) se za slova “hlásí k trvalému pobytu.“ doplňuje nová věta, která zní: „Jde-li o přihlášení k trvalému pobytu a není-li oprávněná osoba vlastníkem nebo spoluvlastníkem objektu nebo nejde-li o družstevní byt, je oprávněná osoba povinna doložit písemný souhlas vlastníka či spoluvlastníka objektu k tomu, že může takový souhlas udělit, to neplatí v případě, že oprávněná osoba dává souhlas s ohlášením změny trvalého pobytu osoby příbuzné, manželovi nebo registrovanému partnerovi.“.

Ministerstvo vnitra říká, že občan České republiky může mít jen jedno místo trvalého pobytu na našem území a to v objektu, který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci a označen číslem popisným nebo evidenčním popřípadě orientačním.

V zákoně 133/2000 Sb. v § 10 se praví v odstavcích

(1) Místem trvalého pobytu se rozumí adresa pobytu občana v České republice, která je vedena v základním registru obyvatel ve formě referenční vazby (kódu adresního místa) na referenční údaj o adrese v základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí, kterou si občan zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání. Občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to v objektu, který je podle zvláštního právního předpisu11) označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci (dále jen „objekt“). V případech stanovených tímto zákonem může být místem trvalého pobytu sídlo ohlašovny nebo sídlo zvláštní matriky, které je v informačním systému označeno jako adresa úřadu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Nemůžeme postavit továrnu na antibiotika

15:02 Okamura (SPD): Nemůžeme postavit továrnu na antibiotika

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k omezením ze strany EU.