Fleischer (SPR-RSČ): Zákony v ČR se mění s každou novou sněmovnou a vládou tam a zpět

07.12.2017 5:36 | Zprávy

Už jsme si zvykli, že zákony v ČR se mění při každé změně vlády a Poslanecké sněmovny. Že nenavazují na související právní předpisy a činí zmatky v životech občanů, je jasné. Máme tu už první návrh, samozřejmě z dílny věčné ODS.

Fleischer (SPR-RSČ): Zákony v ČR se mění s každou novou sněmovnou a vládou tam a zpět
Foto: archiv
Popisek: místopředseda SPR-RSČ Karel Fleischer

Manžel exekutorky JUDr. Aleny Blažkové a opětovný poslanec nové Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, JUDr. Pavel Blažek, PhDr. Petr Fiala, Marek Benda a Mgr. Václav Klaus mladší (všichni ODS),  předložili Poslanecké sněmovně vrácení nedávné změny zákona o hlášení trvalého pobytu návrhem, kterým se mění zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), ve znění pozdějších předpisů.

V § 10 odst. 6 písm. c) se za slova “hlásí k trvalému pobytu.“ doplňuje nová věta, která zní: „Jde-li o přihlášení k trvalému pobytu a není-li oprávněná osoba vlastníkem nebo spoluvlastníkem objektu nebo nejde-li o družstevní byt, je oprávněná osoba povinna doložit písemný souhlas vlastníka či spoluvlastníka objektu k tomu, že může takový souhlas udělit, to neplatí v případě, že oprávněná osoba dává souhlas s ohlášením změny trvalého pobytu osoby příbuzné, manželovi nebo registrovanému partnerovi.“.

Ministerstvo vnitra říká, že občan České republiky může mít jen jedno místo trvalého pobytu na našem území a to v objektu, který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci a označen číslem popisným nebo evidenčním popřípadě orientačním.

V zákoně 133/2000 Sb. v § 10 se praví v odstavcích

(1) Místem trvalého pobytu se rozumí adresa pobytu občana v České republice, která je vedena v základním registru obyvatel ve formě referenční vazby (kódu adresního místa) na referenční údaj o adrese v základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí, kterou si občan zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání. Občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to v objektu, který je podle zvláštního právního předpisu11) označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci (dále jen „objekt“). V případech stanovených tímto zákonem může být místem trvalého pobytu sídlo ohlašovny nebo sídlo zvláštní matriky, které je v informačním systému označeno jako adresa úřadu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska

22:33 Zaorálek (SOCDEM): Z kauzy Bitcoin se stává groteska

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bitcoinové kauze.