Folwarczny (ODS): Krajská základní škola na Čkalovově ulici v Ostravě má po rozsáhlé rekonstrukci

17.10.2023 8:16 | Tisková zpráva
autor: PV

Školní kuchyně, tělocvična, nový spojovací krček mezi školou a jídelnou, nový výtah, investice na snížení energetické náročnosti budov. Několik projektů, které výrazně proměnily Základní školu Čkalovova v Ostravě-Porubě.

Folwarczny (ODS): Krajská základní škola na Čkalovově ulici v Ostravě má po rozsáhlé rekonstrukci
Foto: ods.cz
Popisek: Stanislav Folwarczny (ODS)

Veškeré práce vyšly na zhruba 87 milionů korun, většinu uhradil Moravskoslezský kraj coby zřizovatel školy ze svého rozpočtu. Na energetické úspory získal kraj dvanáctimilionovou dotaci z EU. 

„Moravskoslezský kraj zřizuje hlavně střední školy, patří pod nás i základní umělecké školy a základní školy, které vzdělávají děti se speciálními potřebami nebo děti s handicapem. Právě Základní škola Čkalovova je určená pro žáky s poruchami chování nebo poruchami učení, děti s narušenými komunikačními schopnostmi či s mentálním postižením. Těmto dětem chceme nabídnout co nejpříjemnější prostředí, kde se budou cítit bezpečně a pohodově,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Vyzvete Padevěta, aby odstoupil z Rady ČT?

21:02 Vondráček (Svobodní): Vyzvete Padevěta, aby odstoupil z Rady ČT?

Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 5. června 2026 k návrhu na volbu členů Rady České televize.