Gajdůšková (ČSSD): Je klíčové, aby se Sněmovna sešla k důležitým sociálním zákonům

25.07.2021 16:35

Česká strana sociálně demokratická prosazuje, aby ještě do říjnových voleb do Poslanecké sněmovny zákonodárci dolní komory parlamentu stihli projednat co možná nejvíce legislativních návrhů, zlepšujících situaci občanů České republiky.

Gajdůšková (ČSSD): Je klíčové, aby se Sněmovna sešla k důležitým sociálním zákonům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková

Poslankyně a poslanci ČSSD jsou připraveni aktivně podpořit svolání a programy mimořádných schůzí Poslanecké sněmovny, které budou ku prospěchu zejména nízkopříjmových zaměstnanců či seniorů, ale i úpravu ošetřovného a otcovské dovolené, které se týká všech zaměstnanců.

I proto je pro nás naprosto stěžejní projednat již v pátek 30. července ve 3. čtením valorizaci důchodů, což je priorita nejen Ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Jany Maláčové. Chceme, aby se penze zvýšily už od příštího roku a aby byly více spravedlivé a pokrývaly aspoň trochu citelný nárůst životních nákladů starších spoluobčanů. Jde nám o důstojnou životní úroveň seniorů nyní i v budoucnu.

Vedle odpovídajícího navýšení důchodů seniorům, kteří celý život pracovali či vychovávali děti, jsou pro nás zásadní také další zákony z dílny MPSV. Patří mezi ně zejména zákon o dětských skupinách a zákon o sociálně právní ochraně dětí. „K těmto návrhům a k ošetřovnému a otcovské dovolené se našim poslancům podařilo shromáždit dostatek podpisů pro svolání mimořádné schůze PSP na středu 28. 7.,“ dodává poslankyně za ČSSD a místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku Alena Gajdůšková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Pečujícím rodinám je třeba více pomáhat

12:09 Kaňkovský (KDU-ČSL): Pečujícím rodinám je třeba více pomáhat

Komentář na facebookovém profilu k podpoře terénní sociální a zdravotní služby