Gazdík (STAN): Ústecký kraj stále bojuje s mocenskými hrami uvnitř různých kandidátek

30.09.2016 9:40

STAN se vyjadřuje k situaci v Ústeckém kraji: Volby by neměly být narušovány.

Gazdík (STAN): Ústecký kraj stále bojuje s mocenskými hrami uvnitř různých kandidátek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Prohlášení předsedy STAN Petra Gazdíka a krajského předsednictva k situaci odvolání kandidátů v Ústeckém kraji:

  • Volební soutěž by neměla být takto dramaticky několik dnů před volbami narušována. Nepřísluší nám posuzovat míru vnitřních sporů v hnutí Severočeši.cz, ale upření práva voličů rozhodnout se podle svého rozhodnutí o volbě kandidátky, která byla řádně registrována k volbám, jen na základě rozhodnutí jediné osoby, je nutné razantně odsoudit. Měly by tak učinit všechny demokraticky smýšlející politické subjekty v kraji. 
  • Tento právní akt zmocněné osoby je však podle dostupných právních posouzení nezvratný. Vyjadřujeme proto solidaritu všem kandidátům, kteří byli proti své vůli ze svobodné soutěže v krajských volbách vyřazeni. Stejná míra naší solidarity směřuje k paní senátorce Aleně Dernerové, která byla kandidátkou v senátních volbách spolu s kandidátem za hnutí STAN primářem MUDr. Jiřím Biolkem. 
  • Ukazuje se, že Ústecký kraj stále bojuje s mocenskými hrami uvnitř různých kandidátek, uzurpování zavedených názvů stran podnikavci, rozštěpením a nejednotou dokonce uvnitř kandidujících subjektů, postupy, které jsou na hraně práva, ale nepochybně mimo uznávaná pravidla ve slušné společnosti. 
  • Chceme spolu s těmi, kdo tyto praktiky odmítají stejně jako hnutí Starostové a nezávislí, přispět k tomu, aby se Ústecký kraj po těchto krajských volbách konečně vymanil z chapadel rozličných mafií a bezkrupolozních podnikavců, jejichž jediným motorem ovlivňovat krajskou politiku, jsou nízké osobní zájmy. Naše hnutí vděčí svým kandidátům, že jsme stabilní, nikým neovládanou skupinou starostů, komunálních politiků a občanů, kteří chtějí změnit poměry nejen v Ústeckém kraji. 
  • Zbývá nám jen doufat, že tento krok nezpůsobí lavinu právních sporů ohledně platnosti voleb, protože v takovou případě by tím hlavním poškozeným byli občani Ústeckého kraje a občani senátního obvodu Most.

Petr Gazdík, předseda hnutí Starostové a nezávislí
Petr Liška, krajský předseda STAN
Jiří Biolek, kandidát za hnutí STAN v senátních volbách obvodu Most

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Linek (Soukromníci): Zoufalství na pokračování

22:30 Linek (Soukromníci): Zoufalství na pokračování

Komentář na facebookovém profilu k vládnímu rozhodnutí o podpůrném balíčku pro živnostníky