Gregorová (Piráti): Pirátský příběh nekončí, jedeme dál

15.10.2021 22:21 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny

Gregorová (Piráti): Pirátský příběh nekončí, jedeme dál
Foto: Repro FB
Popisek: Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti)

Nejsem úplně typ člověka, co lpí na minulosti, nebo fňuká. Volby pro Piráty dopadly tragicky, to si nebudeme nalhávat. Já jsem se k tomu už vyjadřovala v některých médiích [1] - od počátku jsem sice nebyla fanouškem koalice, ale teď už je pozdě na tom něco měnit nebo se plácat v tom, kdo co předvídal.

Proto se chci teď zaměřit na to pozitivní, a hlavně budoucnost! První radost je těch 50 žen ve Sněmovně. Nenalhávám si, že je to kvůli mé kampani #PolitikaJeProVšechny (ZDE) - od toho tady byly kampaně cílenější na volby - ale je faktem, že do Poslanecké sněmovny bylo zvoleno historicky nejvíce žen. (A sobecky si budu říkat, že jsem na tom třeba i malinkatou zásluhu mít mohla, neberte mi, prosím, radost.

Mohla bych napsat, že je další skvělou zprávou, že jsme se postavili Babišovi. Podle mě to ale není jen o Babišovi, ale pozitivním trendu, které tyto volby nastavily. Ukázaly, že populistům a oligarchům s obrovskou mediální a finanční mocí se dá čelit. Všímají si toho i v zahraničí a situaci v Česku popisují jako populismus na ústupu. [2] Je hodně důležité, že jdeme příkladem toho, že ve svobodných volbách se lze postavit autoritářským a populistickým trendům.

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

69%
19%
hlasovalo: 40922 lidí

Co mě jako liberálně a progresivně smýšlejícího člověka moc netěší, je konzervatismus, který bude nutnou součástí nově vznikající vlády. Ráda bych, abychom nezapomínali na to, že po “odchodu” Babiše se (snad) stane politika opět soubojem ideologií, to však neznamená, že jste současnou vládou zastupování. Apelujte na své volené zástupce, aby brali v potaz důležitá témata, jako je například klima.

Co vás ale doufám nepřekvapí je, že ode mě častěji a častěji uslyšíte o domácích tématech, protože jako europoslanecká delegace Pirátů nenecháme naše poslance v Česku na holičkách a pomůžeme jim s pokrýváním důležitých témat, jak jen to bude možné.

Týmovým duchem snad lidem ukážeme, co je to Pirátství, o kterém jsem před rokem mluvila [3] a budeme se moci bez studu a hrdě ucházet o vaše hlasy ve volbách příštích.

Díky za váš zájem i podporu!

Poznámky:
[1] ZDE
[2] ZDE
[3] Video ZDE
     Psaná forma ZDE

 

Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • europoslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá