Hamáček (ČSSD): Chceme být opět stranou pro lidi, znát jejich problémy a přání

05.09.2018 18:06 | Zprávy
autor: PV

ČSSD dnes na Mírovém náměstí ve Stochově zahájila centrální kampaň před podzimními volbami do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu.

Hamáček (ČSSD): Chceme být opět stranou pro lidi, znát jejich problémy a přání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Vedle předsedy strany a ministra vnitra Jana Hamáčka na tiskové konferenci vystoupili další zástupci sociální demokracie ve vládě, kteří představili své vize a priority ke zlepšení životní úrovně občanů v regionech.

„Chceme být opět stranou pro lidi, znát jejich problémy a přání. Nic z toho se ale v ministerských kancelářích nebo sálech poslanecké sněmovny nedozvíte. Proto jsou dnes všichni ministři ČSSD na krásném náměstí ve Stochově, proto budou stále více mezi lidmi,“ prohlásil předseda ČSSD Jan Hamáček s tím, že sociální demokracie má mnoho kvalitních kandidátů do Senátu a úspěšných komunálních politiků, kteří v řadě měst a obcí mandát obhajují.

ČSSD podpoří vlastní kandidáty centrální kampaní, která připomene základní hodnotové pilíře strany. Jde především o prosazování opatření na podporu zaměstnanců, seniorů, rodin s dětmi nebo matek samoživitelek. Klíčové návrhy, které mohou těmto skupinám obyvatel pomoci, prosazují sociální demokraté na vládní úrovni. U příležitosti 100. výročí zavedení osmihodinové pracovní doby ČSSD plánuje otevřít debatu o zkrácení pracovní doby o půl hodiny denně. „Český zaměstnanec v průměru pracuje o 400 hodin ročně déle než průměrný německý zaměstnanec, ale produktivita práce je na 60 % německé. Neplatí tedy přímá úměra, že čím více času v práci trávíme, tím více jsme produktivní,“ zdůraznil Jan Hamáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.