Hanák (ČSSD): Kraj pomůže dovybavit břeclavské dopravní hřiště

30.09.2019 16:13

Na břeclavském dopravním hřišti se už děti nebudou muset učit teorii zavřené v učebně. Když to počasí dovolí, budou moci absolvovat výuku i venku pod zastřešenou pergolou, kterou pomůže financovat Jihomoravský kraj.

Hanák (ČSSD): Kraj pomůže dovybavit břeclavské dopravní hřiště
Foto: ČT
Popisek: Roman Hanák

Dotaci přesahující 430 tisíc korun dnes na svém zasedání (30. září) schválili krajští radní. Její udělení ještě bude muset potvrdit zastupitelstvo.

„Břeclavi pomůžeme dodláždit venkovní nezpevněné plochy a postavit u hřiště zastřešenou pergolu. Kromě možnosti venkovní výuky se tím též zvýší kapacita hřiště pro konání soutěží a osvětových činností z oblasti dopravy“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Kraj už v minulosti na břeclavské hřiště přispěl přes 2,6 milionu korun. V areálu bývalého cukrovaru díky tomu vznikl moderní areál včetně světelné signalizace. „V minulosti jsme pomohli například i s nákupem nových kol, koloběžek a odrážedel,“ připomenul Hanák a dodal, že se podle něj jedná o velmi smysluplně vynaložené peníze, díky kterým se děti naučí pravidlům a zákonitostem pohybu na silnici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Obávám se, že MPSV zaspalo

17:11 Richterová (Piráti): Obávám se, že MPSV zaspalo

Komentář předsedkyně Pirátů Olgy Richterové