Hanák (ČSSD): Kraj přispěje Nevojicím na zbudování podchodu pod silnicí první třídy

15.06.2020 15:05

Obec Nevojice dělí na dvě poloviny silnice I/50. Když se dnes chtějí pěší a cyklisté dostat z jedné části vsi do druhé, musí tuto komunikaci překonat na frekventované křižovatce se silnicí III/0508.

Hanák (ČSSD): Kraj přispěje Nevojicím na zbudování podchodu pod silnicí první třídy
Foto: ČT
Popisek: Roman Hanák
reklama

To by se však mělo do budoucna změnit, protože obec plánuje vybudovat v kritickém místě podchod. Jihomoravský kraj Nevojicím na stavbu přispěje částkou 2,5 milionu korun. Dotaci na svém dnešním (15. června 2020) zasedání schválili krajští radní. Rozhodnutí ještě musí potvrdit zastupitelé.

„Křižovatka v Nevojicích byla v roce 2012 zařazena mezi 7 nejnebezpečnějších křižovatek na Vyškovsku. Vybudování podchodu pro cyklisty a chodce proto považuji za naprosto zásadní,“ zhodnotil důvody pro udělení dotace náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Na akci s předpokládanými náklady přesahujícími 28 milionů korun si obec zažádala o příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury, který pokryje 85 % nákladů. Zbývajících 4,6 milionu by však stále představovalo pro obecní rozpočet značnou zátěž. „S dotací kraje bude podíl obce činit dva miliony korun,“ doplnil Hanák s tím, že 2,5 milionu na podchod našel kraj ve Fondu BESIP, kde shromažďuje prostředky na projekty vedoucí ke zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Každým dnem se ukazuje, že organizace selhává víc a víc

16:33 Fiala (ODS): Každým dnem se ukazuje, že organizace selhává víc a víc

Komentář na facebookovém profilu k systému rezervací u očkování.