Hašek: Hejtmané diskutovali se zástupci diplomatických sborů o vzájemné spolupráci

13.06.2014 8:18

Již potřetí se setkali členové diplomatických sborů v ČR s hejtmany českých a moravských krajů. Po roce se tak opakovalo setkání, které má za cíl trvale rozvíjet přátelské a vzájemně výhodné vztahy se všemi zeměmi na základě vzájemného respektu a úcty.

Hašek: Hejtmané diskutovali se zástupci diplomatických sborů o vzájemné spolupráci
Foto: red
Popisek: Setkání hejtmanů krajů České republiky s diplomatickým sborem
reklama

Kraje hrají a chtějí hrát ještě větší roli v tzv. ekonomické diplomacii, ale i při získávání investic do svých regionů.„Máme zájem i na rozvoji vědeckotechnických vazeb a kontaktů, na rozvoji školské a vědecké výměny, na diskuzi a otázkách týkajících se životního prostředí a dalších možných oblastí spolupráce“. Řekl po setkání s diplomaty Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR.

Setkání se zúčastnilo  téměř 40 diplomatů mimo jiné například z Číny, Izraele, Rumunska, Venezuely, Lotyšska, Slovenska, Rakouska, Mexika, USA, a dalších zemí a s hejtmany se v diskuzi věnovali současnému situaci v ČR. „Je jednou z prvořadých povinností hejtmanů  napomáhat ekonomickému rozvoji a spolupráci a tím i zaměstnanosti ve svých krajích“. Doplnil na závěr setkání předseda asociace krajů Michal Hašek.

„Mohu za sebe i za ostatní hejtmany vyjádřit naprostou připravenost podílet se na rozvoji konkrétních vazeb a projektů, budeme maximálně spolupracovat s našimi zahraničními partnery. Věříme, že z dnešního setkání vyplyne řada konkrétních poznatků a možností vzájemné spolupráce a že v nejbližší době budou hejtmani vítat diplomaty ve svých krajích“. Uzavírá předseda asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Asociace krajů ČR

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Česko vyhostí osmnáct zaměstnanců ruské ambasády

9:15 Premiér Babiš: Česko vyhostí osmnáct zaměstnanců ruské ambasády

Komenatář na facebookovém profilu k vyhoštění pracovníků ruské ambasády