Havlíček (ANO): To, co jsme několik let pracně budovali, se během dvou měsíců krátí

10.03.2022 19:57 | Zprávy
autor: PV

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny 10. března 2022 k rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury

Havlíček (ANO): To, co jsme několik let pracně budovali,  se během dvou měsíců krátí
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Karel Havlíček (ANO)

Vážená paní předsedající, vážení páni poslanci, vážené paní poslankyně, děkuji.

Já budu velmi stručný, ale mám jeden dotaz. Jedna věc je to, že je třeba si nalívat čistého vína. Rozpočet SFDI je v tuhletu chvíli zkrácen, takže se vyluxovalo, co se vyluxovat dalo. O 3 miliardy se stáhly zdroje, které jsme plánovali a dalších 5 miliard, a víte to velmi dobře, pane ministře, jste stáhli ze zdrojů, které tam byly vyšetřeny z roku minulého. Tyhle peníze dneska budou chybět a můžeme se bavit o tom, jestli budou chybět na provoz, na údržbu, nebo jestli budou chybět na investice, které se mohly ještě zvládnout.

Ale co považuji ještě za další ránu, je to včerejší rozhodnutí vlády, které učinilo to, že se nebude platit silniční daň. Víme všichni, že silniční daň je 5,5 miliard korun do rozpočtu Ministerstva dopravy, respektive SFDI a protože se to týká nejenom roku příštího, ale už i roku současného, tak bych poprosil, jestli byste nám mohl říct, jak se to projeví, tyto zdroje, které nepřijdou tento rok do rozpočtu SFDI, jestli je Ministerstvo financí bude hradit z jiných zdrojů anebo jestli to tedy padne na ortel vlasti ve smyslu toho, že to jsou další miliardy, neumíme říct kolik přesně, ale v každém případě to nebude úplně málo, o které se opět sníží rozpočet na SFDI.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Maďarsko

Máte pravdu, že Maďaři mají s Moskvou taky špatné zkušenosti. Jak si ale vysvětlujete, že teď jsou Moskvě na ruku? Proč? Co z toho mají?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Josef Skála, Richard Štěpán: Festival Dne vítězství. Oslavy bez bázně a hany. T-34 znovu na Staromáku

15:29 Josef Skála, Richard Štěpán: Festival Dne vítězství. Oslavy bez bázně a hany. T-34 znovu na Staromáku

Dnem vítězství je 9. květen. Svoboda přišla až toho rána. Do Prahy a nejen sem. Přinesla nám ji Rudá…