Havlová (VV): A Indonésie hoří. Bojkotujme palmový olej! je to svinstvo, kterým nás krmí

05.11.2015 14:20

Palmový olej je stejně jako biopaliva z řepky olejky naprosto slepá ulička, která nadělá x krát více škody než užitku. Mamon však v posledních týdnech totálně zatemnil mozek obyvatelům Bornea a dalším Indonésanům.

Havlová (VV): A Indonésie hoří. Bojkotujme palmový olej! je to svinstvo, kterým nás krmí
Foto: VV
Popisek: Poslankyně za hnutí Úsvit přímé demokracie Olga Havlová

Ti  v katastrofálním měřítku vypalují stávající vegetaci své rodné země, jen aby získali almužnu od nadnárodních koncernů.

V odborných článcích zaměřených na zdravou výživu si můžeme často číst o škodlivosti palmového oleje kvůli nasyceným mastným kyselinám. Tento olej se přidává skoro do všech cukrovinek přes kosmetiku a pro výrobce představuje jen alternativu, jen levnou náhražku, která však škodí zdraví podobně jako třeba levný fruktózový sirup, jemuž většina USA může poděkovat za pneumatiku kolem pasu a ztučnělá játra.

Plantážím palmy olejné, z níž se olej získává, v masovém měřítku podléhají poslední tropické pralesy v Indonésii, v Africe i Jižní Americe. Jsem zděšena, kam až zašla touha po zlevňování potravin na úkor nás zákazníků. Ba co je nejhorší, že kvůli tomu mizí původní vegetace ostrovů, jako nyní v případě Bornea s rozlohou desetkrát převyšující ČR. Podle posledních informací požár zuří po celé Indonésii v délce 5000 km!


Jak mizí původní vegetace Bornea

Další pohroma nastává při pěstování této palmy. Pesticidy jsou ve velkém vpravovány do půdy a následně zamořují i podzemní vodu.  

Jsem ale ráda, že se u nás konečně objevují zodpovědní spotřebitelé, kteří neváhají rozluštit miniaturní písmo na složení výrobku a v případě obsahu palmového oleje jej z jídelníčku nadobro vyřadí. I na facebooku jsem objevila početné skupiny, které tuto zkázonosnou surovinu zarytě bojkotují. Pokusím se otázku palmového oleje otevřít na zemědělském výboru, protože se dotýká nás všech. Když může být dnes napsáno na výrobku velkým písmem GMO free, proč by tam nemohlo být napsáno PO free.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Velmi draze zaplacená fotka s americkým prezidentem

22:43 Okamura (SPD): Velmi draze zaplacená fotka s americkým prezidentem

Komentář na facebookovém profilu k nákupu amerických vrtulníků pro armádu