Havrda (Svobodní): Povinné testování dětí ve školách

09.04.2021 21:05 | Zprávy

Ostře protestujeme proti povinnému testování zdravých dětí ve školách. Nařízením vlády o povinném testování ve školách nelze obejít právo na ochranu zdraví a právo na vzdělání u našich dětí.

Havrda (Svobodní): Povinné testování dětí ve školách
Foto: MEDsport
Popisek: MUDr. Miroslav Havrda, MEDsport, zdravotnický expert

Jedná se o závažný zásah do práv dítěte, do práv rodičů jako zákonných zástupců a kumulativní porušování řady právních norem.

V žádném zákoně nelze nalézt právo testovat nezletilé děti a ani není komu tento příkaz uložit. Školy nemají podobná práva vůči svým žákům a pokud by byl tento příkaz uložen rodičům, museli by s tím souhlasit. Odmítnutím dítěte se nenechat testovat není ani přestupkem, neboť se tento zákon nevztahuje na děti do 15 let věku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

23:00 Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k útoku ruských dronů