Hejtman Bernard: Izrael je velmi inspirativní země

04.11.2017 22:47

Velvyslanec Státu Izrael v České republice pan Daniel Meron se v pátek 3. listopadu setkal s hejtmanem kraje Josefem Bernardem a náměstkyní hejtmana Ivanou Bartošovou. Jednalo se o zdvořilostní setkání v rámci cest pana velvyslance po krajích a při té příležitosti se hovořilo také o plánované cestě zástupců Plzeňského kraje do Izraele.

Hejtman Bernard: Izrael je velmi inspirativní země
Foto: archiv Josefa Bernarda
Popisek: Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD)

Plzeňský kraj je podle slov pana velvyslance jeden z posledních, který ještě nestihl za dobu svého působení navštívit, ale soukromě již v Plzni několikrát byl. Velvyslancem Státu Izrael se pan Daniel Meron stal březnu letošního roku. V úvodu setkání hejtman Josef Bernard zmínil velmi vřelé vztahy mezi Plzeňským krajem a Izraelem a připomněl také svoji návštěvu v Muzeu Dr. Šimona Adlera na Šumavě.

„Plzeňský kraj se velmi zajímá o to, jakým způsobem Izrael přistupuje k inovacím nebo ke vzdělávacím projektům ve školství. Rádi bychom proto Izrael navštívili a poznali, jak Izrael postupuje v oblastech jako je školství, zdravotnictví nebo hi-tech technologie. Je to velmi inspirativní země," uvedl hejtman.

Pan velvyslanec přislíbil pomoc při zorganizování návštěvy zástupců kraje v Izraeli a doporučil také kontaktovat českou ambasádu v Tel Avivu, která je schopna doporučit a zprostředkovat konkrétní setkání. Konkrétní termín návštěvy na setkání nepadl, ale bude předmětem jednání s ambasádou. Dále se hovořilo o zaměstnanosti a nedostatku pracovních sil v České republice, o směřování a rozvoji průmyslu, struktuře obyvatelstva, vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků.

Na závěr návštěvy se pan Daniel Meron podepsal do pamětní knihy a vzájemně si s hejtmanem předali drobné dárky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krainer (STAN): Gratulujeme Sarah Hladíkové

13:49 Krainer (STAN): Gratulujeme Sarah Hladíkové

Od Starostů až na univerzitu v Bostonu