Hejtman Bubeníček poděkoval zástupcům měst a obcí

29. 3. 2016 5:34

V prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje se konal Sněm Severočeského sdružení obcí (SESO). Delegáty Sněmu pozdravil v úvodu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a poděkoval za spolupráci měst a obcí.

Hejtman Bubeníček poděkoval zástupcům měst a obcí
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)
reklama

Součástí programu Sněmu byly též prezentace činnosti některých klíčových odborů krajského úřadu. Přítomni byli představitelé SESO, předseda Petr Medáček a výkonný ředitel Vladislav Raška. Sněm projednal mimo jiné zprávu o činnosti a hospodaření za rok 2015, provedl dovolbu členů Rady SESO a projednal program činnosti a návrh rozpočtu na rok 2016.

„Především bych chtěl představitelům měst a obcí poděkovat za jejich práci, bez úzké spolupráce kraje s obcemi si nelze dobré fungování kraje představit. Krajský úřad pak pro občany měst a obcí zajišťuje řadu činností a služeb, například v oblasti veřejné dopravy, školství a zdravotnictví,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Do programu Sněmu byly začleněny prezentace a diskuze ke stěžejním problémům v oblasti dopravy a dopravní infrastruktury (odbor dopravy a silničního hospodářství), k Programu obnovy venkova ÚK 2016 (odbor regionálního rozvoje), k oblasti školství (odbor školství, mládeže a tělovýchovy) a k problematice v sociální oblasti (odbor sociálních věcí).

SESO sdružuje více než 120 obcí a měst Ústeckého kraje

Severočeské sdružení obcí (SESO) vzniklo v roce 1993 jako nástupnická organizace Sdružení severočeských měst a obcí a Regionálního ekofondu pánevní oblasti. V roce 2002 byla podepsána smlouva o spolupráci mezi Severočeským sdružením obcí a Ústeckým krajem. V současnosti sdružuje SESO více než 120 obcí a měst Ústeckého kraje. Na základě této smlouvy jsou zástupci SESO navrhováni za členy jednotlivých výborů a komisí Zastupitelstva a Rady Ústeckého kraje. Členové SESO se podílejí na tvorbě důležitých rozvojových dokumentů Ústeckého kraje, především v oblasti životního prostředí.

Účelem Sdružení je napomáhat vzájemné informovanosti mezi obcemi, koordinovat jejich akce přesahující rámec územního obvodu jedné obce, vytvářet podmínky pro součinnost ve všech oblastech, v nichž obce vyvíjejí svou činnost, se zvláštním zřetelem na rozvíjení samosprávy.

Sněm Sdružení je nejvyšším orgánem Sdružení, je složen ze zástupců obcí, přičemž každý okres deleguje maximálně 10 zástupců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

22:48 Dočekal (Svobodní): Ostře odsuzuji nátlakové metody Pirátských a Zelených zastupitelů

Vyjádření Jana Dočekala k výzvě Pirátů a Zelených z Prahy 6 k rezignaci