Hejtman Červíček: Inspirativní byla diskuze o zřízení takzvaných sociálních podniků

02.10.2022 20:26 | Tisková zpráva
autor: PV

Hejtman Martin Červíček přijal pozvání na pracovní cestu do slovenského Banskobystrického kraje. Společně s již odcházejícím tamním hejtmanem Jánem Lunterem potvrdili nejen přátelské vztahy mezi oběma kraji, ale další pokračování rozvoje spolupráce v oblasti ekonomické, kulturní, v regionálním zemědělství, potravinářství a oblasti cestovním ruchu i s budoucím vedením kraje.

Hejtman Červíček: Inspirativní byla diskuze o zřízení takzvaných sociálních podniků
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

„Chtěl bych zdůraznit, že i přes nedávné a nechtěné komplikace jsem nesmírně rád, že se díky velké zkušenosti a noblese mého partnera Jána Luntera naše vzájemná spolupráce znovu nastartovala. Že pokračuje prostřednictvím setkávání různých kulturních organizací, vzájemnými návštěvami a výměnami zkušeností například mezi zemědělci, pracovníky v potravinářství, v oblasti cestovního ruchu a podobně. Pevně věřím, že se naše spolupráce mezi oběma kraji, které si jsou nesmírně blízké, bude i s novým vedením Banskobystrického kraje nadále úspěšně rozvíjet,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Díky přítomnosti zemědělské delegace Královéhradeckého kraje na Slovensku se také uskutečnila dvě pracovní setkání s řadou témat k diskuzi nad národní zemědělskou politiku obou států, potřebných změnách vedoucích k zemědělské a potravinové bezpečnosti a konkurenceschopnosti, ale také nad ne vždy správnou evropskou dotační politikou. V diskuzi o způsobených škodách chráněným druhem živočichů, zejména medvědy a vlky, a ochranou chovatelů stád ovcí, skotu se čeští a slovenští partneři shodli – ochrana má mít svoje pravidla a regulaci, aby bylo možné zachovat i tyto formy zemědělství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…