Hejtman Červíček: KACPU v Hradci Králové ukončí provoz 8. srpna

29.07.2022 14:01 | Zprávy

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Hradci Králové v pondělí 8. srpna ukončí provoz. Pomoc ukrajinským uprchlíkům budou jednotlivé složky poskytovat na svých běžných pracovištích, především tedy na Ulrichově náměstí v Hradci Králové.

Hejtman Červíček: KACPU v Hradci Králové ukončí provoz 8. srpna
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Centrum je v provozu od března letošního roku. V současnosti se nachází v budově Na Okrouhlíku poblíž hradeckého autobusového terminálu. 

„Z důvodu nízkého vytížení jsme vyhodnotili, že provoz KACPU není nadále efektivní na centralizovaném místě. V pondělí 8. srpna proto ukončíme jeho provoz v budově Na Okrouhlíku a rozmístíme stanoviště na pracoviště zastoupených složek. Za dobu fungování centra jsme vyladili všechny procesy, a tak víme, že veškerou administrativu a další služby dokážeme poskytovat bez potřeby centrálního stanoviště. Děkuji všem, kteří se na pětiměsíčním provozu KACPU podíleli. Během této doby jsme byli svědky mimořádného nasazení příslušníků bezpečnostních i záchranných složek, neziskových organizací ale i úředníků a také dobrovolníků z řad veřejnosti. Všichni odváděli a stále odvádí skvělou práci, a i díky nim jsme v Královéhradeckém kraji zvládli uprchlickou krizi bez obtíží,“ zhodnotil hejtman Martin Červíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Koten byl položen dotaz

Trafiky

Dobrý den, zajímá mě, jestli bude SPD do vlády nominovat své lidi, kteří neuspěli ve volbách, což bohužel dělají všichni a vytváří se tak podle mě trafiky za peníze nás všech? Nebo budete lepší a neuděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Přesně před 107 lety skončila strašná světová válka

22:31 Vondráček (Svobodní): Přesně před 107 lety skončila strašná světová válka

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke Dni veteránů.