Hejtman Červíček: Situace se mírně zlepšila, musíme být ale stále obezřetní

06.03.2021 20:26 | Zprávy
autor: PV

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se za poslední týden zlepšila. Zatímco před týdnem byl sedmidenní přírůstek 5 951 nových případů nákazy covid-19, tento týden testy prokázaly 5526 případů za posledních sedm dnů.

Hejtman Červíček: Situace se mírně zlepšila, musíme být ale stále obezřetní
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

„Po dvou a půl měsících, kdy jsme byli velmi často na hraně lůžkových kapacit, se v posledním týdnu situace lehce stabilizovala a z 638 covidových lůžek máme v tuto chvíli v celém kraji 17 intenzivních a 140 standardních lůžek volných pro hospitalizaci pacientů s covidem. Nicméně situace se mění každý den. Moc bych si přál, abychom byli za bodem zlomu nárůstu nově nakažených a díky tomu by mohla klesnout i stávající zatíženost našich nemocnic. Musíme být ale stále obezřetní s ohledem na vývoj epidemie na Jičínsku, Trutnovsku a Hradecku,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Krajští hygienici k pátečnímu dopoledni evidovali nejvíce nemocných v okrese Hradec Králové, a to 2980. Naopak nejméně nemocných bylo na Rychnovsku, a to 1315. Trutnovsko mělo dopoledne 1426 nemocných, Náchodsko 1978 a Jičínsko 1455. Nejvíce úmrtí v souvislosti s covidem hygienici evidují od počátku epidemie na Náchodsku, a to 375. Naopak nejméně úmrtí lidí s covidem v počtu 137 lidí mělo Jičínsko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak přesně tedy bude ten spor vyřešen?

V tomto článku píšete o vyřešení sporu s Polskem, ale už ne konkrétně. Můžete být konkrétní a sdělit to řešení? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Macinka-Hrozna-je-ta-Babisova-vlada-ja-vim-68-let-stary-spor-vyresen-787162

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Írán, ropa a bezpečnost Česka

16:02 Vích (SPD): Írán, ropa a bezpečnost Česka

Napětí mezi Spojenými státy americkými, Izraelem a Íránem v posledních letech opakovaně sílí.