Hejtman Čunek: Vždy jsem předpokládal rozumný přístup k výstavbě nemocnice

10.03.2019 19:34

První letošní společné zasedání Rady Zlínského kraje proběhlo s Radou Magistrátu města Zlína v Čiperově vile ve Zlíně. Během téměř čtyřhodinového jednání byla hlavním tématem výstavba Nové krajské Baťovy nemocnice ve Zlíně-Malenovicích a prodej pozemků Zlínskému kraji, které jsou majetkem města Zlín.

Hejtman Čunek: Vždy jsem předpokládal rozumný přístup k výstavbě nemocnice
Foto: repro youtube regionalnitelevize.cz
Popisek: Jiří Čunek

Diskutovalo se také o majetkoprávních záležitostech mezi krajem a magistrátem týkajících se základních či středních škol, budovy 1 v areálu Svitu, realizaci dopravních staveb nebo o budoucím využití stávajícího areálu nemocnice v návaznosti na plánovanou výstavbu nové nemocnice v Malenovicích.

V rámci prezentace studie výstavby nové nemocnice seznámil Martin Šamaj, člen přípravného výboru, radní s aktuálním stavem přípravy projektu. Jedná se o investici Zlínského kraje ve výši bezmála 8 miliard korun, která by měla být hotová do šesti let. Zlínský kraj ji plánuje zafinancovat z vlastních zdrojů, počítá s úvěrem od komerčních bank, ale i pomocí státu v rámci národního investičního plánu, prostřednictvím kterého plánuje premiér Babiš podpořit velké veřejně prospěšné projekty.

„Máme podepsány všechny smlouvy o odkupu pozemků v Malenovicích určených pro výstavbu nové nemocnice se všemi fyzickými osobami. Teď nám tak už zbývají jen pozemky církve a města Zlína,“ informoval přítomné radní hejtman Jiří Čunek a dodal: „Velmi si vážím vstřícného přístupu všech majitelů pozemků, kteří když se dozvěděli, že na jejich pozemcích chceme postavit novou nemocnici, tak neváhali, a na tak celospolečensky prospěšnou stavbu nám své pozemky prodali.“

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

„Jako Rada města Zlína deklarujeme, že určitě nebudeme výstavbě nové nemocnice házet klacky pod nohy a tento záměr ve chvíli, kdy bude schválen krajský zastupitelstvem, podpoříme“ sdělil na společném jednání Jiří Korec, primátor města Zlína s tím, že variantou je buď výměna či prodej pozemků. Město Zlín vlastní v lokalitě Malenovice pozemky o celkové výměře více než 16 tisíc metrů čtverečních. „Při prodeji za schválenou cenu 1650 korun za metr čtvereční zaplatíme magistrátu zhruba 27 milionů korun,“ upřesnil hejtman Čunek.

Radní se také dohodli, že bezprostředně po úterním jednání se vytvoří společná pracovní skupina složená ze zástupců Zlínského kraje, města Zlína, ale i památkářů či architektů, kteří budou řešit nejvhodnější využití stávajícího areálu nemocnice. „Počítáme s tím, že vydefinují jak požadavky kraje, tak magistrátu, které předají architektům, aby v této lokalitě mohli vytvořit architektonický celek s cílem vybudování nové městské části,“ doplnil hejtman Čunek s tím, že je v této lokalitě plánována výstavba startovacích bytů pro mladé, stejně tak i výstavba běžných bytů nebo zařízení sociálních služeb pro seniory, doplněných ambulancemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Je to stát, kdo v řadě oblastí není schopen plnit vlastní lhůty

18:29 Skopeček (ODS): Je to stát, kdo v řadě oblastí není schopen plnit vlastní lhůty

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k daňovému řádu