Hejtman Grolich: Oprava S-centra pro 120 klientů bude hotová za dva roky

03.09.2023 22:01 | Tisková zpráva
autor: PV

Nové, moderní zázemí a vybavení, bezbariérové prostředí a potřebné sociální služby přinese připravovaná oprava hodonínského S-centra. Zlepší se především celková bezpečnost objektu tak, aby splňoval současné evakuační standardy, sníží se výrazně náklady na provoz. Domov v S-centru najde více než stovka seniorů.

Hejtman Grolich: Oprava S-centra pro 120 klientů bude hotová za dva roky
Foto: Repro Facebook Jan Grolich
Popisek: Jan Grolich (KDU-ČSL)

Ničivé tornádo poškodilo budovu domova pro seniory v červnu 2021. Rekonstrukci S-centra představil hejtman Jan Grolich společně s radními Janou Leitnerovu a Vladimírem Šmerdou a architekty ve středu 30. srpna 2023 v Hodoníně na pracovním jednání se starosty a řediteli krajských sociálních příspěvkových organizací.

„Máme připravený architektonický projekt. Vznikne v podstatě úplně nové S-centrum s daleko vyšším komfortem pro 120 klientů,“ uvedl hejtman Jan Grolich. „Náklady na rekonstrukci se blíží necelé půl miliardě korun. Velkou část nákladů se kraji podařilo zajistit z dotačních zdrojů.“

„Probíhá zrychlené stavební řízení, takže bychom mohli začít na přelomu února a března 2024. Chceme celou stavbu stihnout nejpozději na podzim 2025. Řešíme opravy, dispoziční změny, ale také provozní úspory. Využijeme dešťovou vodu a na střechu by měla přijít fotovoltaika,“ vysvětlil radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dva roky po masakru na FF UK: Stát selhal

10:04 Vích (SPD): Dva roky po masakru na FF UK: Stát selhal

Uplynuly dva roky od masové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, při níž bylo zavraždě…