Hejtman Hašek: Pracovníci ve školství si polepší o více než dva tisíce měsíčně

21.07.2016 18:28 | Zprávy
autor: PV

Za zvýšení platů učitelům i nepedagogickým pracovníkům ve školství již od 1. září hejtmani pochválili ministry na jednání vlády s Asociací krajů ČR. Pracovníci ve školství si tak polepší si o více než 2 tisíce korun měsíčně.

Hejtman Hašek: Pracovníci ve školství si polepší o více než dva tisíce měsíčně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Chci poděkovat premiéru Sobotkovi i paní ministryni Valachové, že zvýšení mezd od 1. září u ministra financí prosadili. Je to skvělá zpráva pro všechny zaměstnance škol, ale i pro školáky a jejich rodiče. Bylo by totiž velmi iluzorní věřit, že by se dala zajistit kvalitní výuka bez kvalitně ohodnocených učitelů i dalších zaměstnanců škol. Pouze kvalitní podmínky pomůžou přilákat do školství schopné mladé lidi,“ uvedl po jednání předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Objem mezd učitelů se zvýší o osm procent, tarifní plat o šest procent. Platy nepedagogických pracovníků ve školství vzrostou v objemu o 5 procent, tarif o čtyři procenta.

Začínající učitelé by si podle mohli přilepšit o 1300 korun měsíčně a přidáno by dostali už po dvou letech oproti dosavadním šesti. Učitelé s praxí nad šest let o 1600 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Herman (ANO): Obdivovatelka „pana Dozimetra“ do vedení sněmovny místo Rakušana?

10:04 Herman (ANO): Obdivovatelka „pana Dozimetra“ do vedení sněmovny místo Rakušana?

Logika hnutí STAN je doslova odzbrojující. Celkem čtyřikrát neprošel na post místopředsedy Parlament…