Hejtman Hašek jednal s Českým červeným křížem o pomoci syrským uprchlíkům na cestě do Německa

03.09.2015 21:25

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se ve čtvrtek odpoledne sešel s Ivanou Holáskovou, koordinátorkou Panelu nestátních neziskových organizací, který je součástí jihomoravského integrovaného záchranného systému.

Hejtman Hašek jednal s Českým červeným křížem o pomoci syrským uprchlíkům na cestě do Německa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek
reklama

"Jednali jsme o pomoci Českého červeného kříže a dalších humanitárních organizací syrským běžencům propouštěným v ČR na základě podmínek oznámených Cizineckou policií k další cestě do Německa. Základem je předběžná celorepubliková dohoda ministerstva vnitra a Českého červeného kříže, který na jižní Moravě po našem jednání posílí dle potřeby rozhodnutím hejtmana aktivovaný Panel nestátních neziskových organizací,“ uvedl Michal Hašek.

Jak doplnil, v praxi půjde o to, že syrští utečenci budou na dohodnutých místech po propuštění ze zařízení Ministerstva vnitra ČR či Policie ČR předáni zástupcům Českého červeného kříže (Panelu NNO JMK), kteří jim nabídnou humanitární pomoc v podobě potravinových a hygienických balíčků, případně jim obstarají jízdenku do Německa.

„Český červený kříž a Panel nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje bude fungovat na bázi proškolených dobrovolníků. O podrobnostech budu s Českých červeným křížem a neziskovkami z Panelu nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje dále jednat během večera,“ sdělil hejtman Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Drahoš: Vláda se velmi často věnovala tomu, co je pro ni nejsnazší

15:09 Senátor Drahoš: Vláda se velmi často věnovala tomu, co je pro ni nejsnazší

Projev na 6. schůzi Senátu 25. února 2021 k návrhu zákona o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nař…