Hejtman Havel: Zřizování poboček fakult v našem regionu je tou správnou cestou

10.11.2015 4:30

Zájemci o vysokoškolské vzdělání budou mít v příštím roce opět možnost přihlásit se ke studiu bakalářského programu Strojní inženýrství v Sokolově. Jednali o tom hejtman Martin Havel s děkanem Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni.

Hejtman Havel: Zřizování poboček fakult v našem regionu je tou správnou cestou
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel

Fakulta strojní Západočeské univerzity v Plzni otevřela vloni na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově dislokované pracoviště, které lidem z regionu nabídlo možnost kombinovaného studia v bakalářském programu Strojní inženýrství. „Celkem se nám přihlásilo 87 studentů. Zájem byl opravdu veliký. Do prvního ročníků pak nastoupilo 56 studentů, přičemž úspěšně jej absolvovalo 17 z nich. Vzhledem k náročnosti studia je úbytek studentů zcela běžný,“ uvedl proděkan Jiří Staněk.

Po roční pauze by vedení fakulty rádo opět vyhlásilo přijímací řízení do prvního ročníku. A protože se lidé, kteří chtějí studovat vysokou školu, rozmýšlejí právě o Vánocích, požádalo Karlovarský kraj o součinnost. „Domnívám se, že zřizování poboček fakult v našem regionu je tou správnou cestou k tomu, aby se zvyšovala vzdělanostní úroveň našeho obyvatelstva. Fakultu strojní Západočeské univerzity v Plzni plně podporujeme a uděláme maximum, co se týče propagace nabízeného studia,“ uvedl hejtman Martin Havel. 

Zástupci fakulty během jednání s hejtmanem poukázali také na důležitost propojení studia s praxí. „Je potřeba si uvědomit, že škola dá studentovi pouze základ. Pokud bude mít možnost pracovat ve firmě již během studia, postupně se sžije s prostředím a pomalu přejde do praxe,“ uvedl děkan Milan Edl s tím, že by podniky mohly studentům zadávat i témata diplomových prací. Hejtman v této souvislosti děkana informoval o pravidelných setkáních s podnikateli a přislíbil, že se po novém roce sejde právě se zástupci strojírenského průmyslu a o možné spolupráci s nimi promluví.

Fakulta strojní je jednou z devíti fakult Západočeské univerzity v Plzni. V průběhu let se postupně stala uznávanou institucí v oblasti vědy a výzkumu. Ve státem akreditovaných studijních programech připravuje vysoce kvalifikované odborníky, kteří jsou velice žádaní na trhu práce. Více informací o nabízených programech najdete na jejích internetových stránkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luzar (KSČM): Občanskou nespokojenost považuji za správnou

17:51 Luzar (KSČM): Občanskou nespokojenost považuji za správnou

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 22. října 2019 k Stanovisku Poslanecké sněmovny k sílícímu …