Hejtman Kuba: V pondělí se při cestě do práce prokažte zaměstnaneckou kartou

28. 2. 2021 18:22

Od půlnoci z neděle na pondělí začne platit nový nouzový stav, který potrvá tři týdny. Rozhodla o tom vláda. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba potvrzení zaměstnavatele. To ale do pondělního rána, než přijdou do práce zaměstnanci těžko dostanou.

Hejtman Kuba: V pondělí se při cestě do práce prokažte zaměstnaneckou kartou
Foto: Screen ČT24
Popisek: Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje
reklama

Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby postačí zaměstnanecké karty. „S ohledem na to, že nařízení bylo vydáno v pátek v noci, potvrzení přes víkend nemohou zaměstnavatelé vydat ani předat. Karty v kombinaci s občanským průkazem jsou proto nejjednodušší řešení,“ uvedl hejtman Kuba.

Hejtman dále požádal zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, aby nezůstávali doma kvůli zavřeným školám a školkám. Mohou využít krizová školská zařízení pro pracovníky kritické infrastruktury. „Pro spoustu zdravotníků z jihočeských nemocnic a zaměstnanců našich pobytových sociálních zařízení je velký problém, když ze dne na den zůstanou zavřené mateřské školky a děti nemá kdo pohlídat. Chci všechny ubezpečit, že v tuto chvíli už organizujeme fungování sítě krizových školek a škol pro jejich děti tak, aby všichni v pondělí věděli, kam je mohou umístit. V této situaci by nám ve zdravotnických zařízeních chyběla každá ruka,“ dodal hejtman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Je čas dát Česko dohromady

18:41 Fiala (ODS): Je čas dát Česko dohromady

Projev kandidáta koalice SPOLU na premiéra Petra Fialy při podpisu koaliční smlouvy.