Hejtman Martin Kuba s francouzským velvyslancem poprvé osobně

29.05.2021 17:14

Již podruhé během necelých dvou měsíců se jihočeský hejtman Martin Kuba sešel s velvyslancem Francie v ČR J. E. Alexisem Dutertrem.

Hejtman Martin Kuba s francouzským velvyslancem poprvé osobně
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Tématem bylo prohloubení již nastartované spolupráce v oblasti energetiky, vzdělávání mládeže a výměnné pobyty pro jihočeské studenty ve Francii. Setkání, tentokrát konečně osobní, se uskutečnilo v pátek 28. května.

Oba pánové se shodli na tom, že je důležité podporovat vzdělávání naší mládeže zejména formou výměnných pobytů. Dali si společný cíl během měsíce zpracovat a sumarizovat veškeré možnosti, jak pomoci jihočeským středoškolským studentům vyjet studovat do Francie. Cestu ke studiu v zahraničí ukazuje například Nadace Jihočeské naděje, která finančně podpořila již dva jihočeské studenty. Jeden z nich po ročním studijním pobytu úspěšně složil přijímací zkoušky na vysokou školu ve Francii a je tak dobrým příkladem i pro ostatní zájemce.

Další diskutované téma byla oblast energetiky a energií, energetických start-upů. Oblast energetiky je jak Francii, tak České republice blízká, takže bude možné navázat partnerství v oblasti energetiky a využívání zdrojů. Prostor pro tuto spolupráci bude zejména v roce 2022, kdy nejprve Francie a následně Česká republika budou předsedat v Radě EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a STAN: Konec tajných schůzek s lobbisty

17:03 Piráti a STAN: Konec tajných schůzek s lobbisty

Piráti a Starostové budou prosazovat, aby se na páteční mimořádné schůzi Sněmovny konečně projednal …