Hejtman Michal Hašek: Ti lidé dnes umírali za nás,všechny Evropany

22.03.2016 11:43 | Zprávy
autor: PV

Michal Hašek k útokům v Bruselu

Hejtman Michal Hašek: Ti lidé dnes umírali za nás,všechny Evropany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Informace z Bruselu jsou neradostné, potvrzeny jsou exploze nejen na letišti, ale i v metru, je minimálně 13 mrtvých a 35 zraněných. Vyjadřuji pozůstalým upřímnou soustrast za nevinné oběti. Ti lidé dnes umírali za nás, všechny Evropany. Toto není sólo akce jedince, ale vykazuje to znaky koordinované teroristické akce v samotném srdci EU. Vzkaz Evropě i všem evropským státům je poměrně jasný. Je třeba okamžitě nekompromisně bránit bezpečnost Evropy a Evropanů, netolerovat a nepřihlížet žádné excesy a nezákonná jednání nikomu, včetně nelegální migrace lidí s nejasným původem a identitou, neboť představují potenciální bezpečnostní riziko. Útočníci, ať je jimi kdokoliv, nám chtějí nahnat strach a způsobit paniku. Nenechme se, ale naopak ukažme sílu s odhodláním bránit sebe, naše děti i rodiče, naše státy, naši kulturu i evropskou civilizaci. Někteří si dosavadní slušnost vysvětlili zřejmě jako slabost, vyveďme je z omylu! Jestli se lidem prosazujícím tvrdou linii říká jestřábi, tak jsem v otázce bezpečnosti po Londýně, Paříži a dnešním Bruselu jestřáb.

Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.