Hejtman Netolický: Gruzie patří mezi prioritní země české rozvojové pomoci

27.07.2019 15:05 | Zprávy

Delegace Pardubického kraje, vedená hejtmanem Martinem Netolickým a radními René Živným a Pavlem Šotolou, jednala v rámci návštěvy Gruzie s gubernátorem regionu Mtscheta-Mtianeti Shalvou Kerselidzem.

Hejtman Netolický: Gruzie patří mezi prioritní země české rozvojové pomoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický

Právě v tomto kraji realizuje Pardubický kraj projekt na rozvoj cestovního ruchu, sociální oblasti a školství, na který získal dotaci z České rozvojové agentury. Součástí delegace proto byli také zástupci neziskového sektoru a sociálních podniků jako Medesa a Ergotep. Právě v této sféře by se mohla spolupráce dále rozvíjet.

„Navazujeme na projekt z loňského roku, kdy jsme se zaměřili na rozvoj spolupráce v rámci Místních akčních skupin, cestovního ruchu a školství. Gruzie patří mezi prioritní země české rozvojové pomoci, a proto jsme chtěli započatou práci dokončit a navázat v dalších oblastech. Právě záležitostí sociálních služeb a neziskového sektoru jsou u nás na mnohem vyšší úrovni a gruzínská strana měla eminentní zájem na zařazení této oblasti, která by se do budoucna mohla stát nosným tématem,“ řekl hejtman Martin Netolický.

„Pakliže máme možnost pomoci, tak chceme, aby se jednalo o skutečně konkrétní témata s výstupy, které přinesou druhé straně užitek a pomohou v realizaci jejich cílů. Proto všechny aktivity, které v rámci projektu děláme, vychází reálně z potřeb gruzínské strany,“ sdělil hejtman Netolický.

V průběhu oficiálního setkání seznámil gubernátor Kerselidze zástupce kraje s rozvojovými prioritami celého regionu, který začíná být hojně navštěvován také českými turisty. Ti míří především do oblasti Kavkazu do města Stepansminda, které je hlavním výchozím bodem k hoře Kazbeg. Kerselidze také poděkoval za rozvojovou pomoc, kterou Česká republika v celé Gruzii realizuje. Zároveň také vyjádřil přání na užší spolupráci s českými investory, kteří postupně potenciál této země objevují.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Nečestné a zbabělé chování vládních politiků

20:18 Kolovratník (ANO): Nečestné a zbabělé chování vládních politiků

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlakové nehodě v Pardubicích.