Hejtman Netolický: Lidem v okolí Květné bude zajištěno maximální bezpečí

27.12.2014 17:20 | Zprávy

Bezpečnostní rada státu projednávala na svém pondělním zasedání mimo jiné také požadavky Pardubického kraje týkající se znovuobnovení muničního skladu v Květné na Svitavsku.

Hejtman Netolický: Lidem v okolí Květné bude zajištěno maximální bezpečí
Foto: kancelář hejtmana M. Netolického
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Rada uložila ministrům obrany a vnitra projednat jednotlivé podmínky schválené Bezpečnostní radou kraje a jejich následné plnění s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým, který byl jednání osobně přítomen. Rada také nařídila ministerstvu vnitra kontrolu krizových a havarijní plánů dalších muničních skladů, ve kterých se může nacházet munice v soukromém vlastnictví.

„Navržená opatření byla vnímána jako velmi konstruktivní a opodstatněná. Předpokládám, že všem našim podmínkám bude vyhověno a lidem v okolí Květné bude zajištěno maximální bezpečí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Co se týká dalších muničních skladů, zadal jsem k prověření sklady na území našeho kraje, kde se pravděpodobně nachází munice v soukromém vlastnictví. Nepředpokládám však žádné porušení zákonů, ale chceme mít jistotu, že nedojde k podobné události jako ve Vrběticích. Majitele munice budeme dotazovat, jaká munice a v jakém množství je v těchto skladech uložena, jprotože informovanost je pro nás od samého začátku základem, “ dodal Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Pardubickykraj.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

9:04 Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

Když před volbami koalice SPOLU slibovala „slušnou politiku“ a „transparentnost“, voliči možná ještě…