Hejtman Netolický: Martin Šonka povede v Moravské Třebové nábor do leteckého kroužku

23.12.2017 16:48 | Zprávy
autor: PV

V Moravské Třebové může vzniknout obor pro vzdělávání pilotů a mechaniků

Hejtman Netolický: Martin Šonka povede v Moravské Třebové nábor do leteckého kroužku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci Aeroklubu Moravská Třebová a města o možné spolupráci s moravskotřebovským gymnáziem při výcviku nejen mladých pilotů, ale také techniků, kterých je v české armádě nedostatek. Aeroklub již nyní nabízí studentům možnost pořízení leteckého průkazu, ale není schopní zajistit výuku většího množství studentů. Jednou z variant je vytvoření samostatné třídy zaměřené na letectví v rámci gymnázia po vzoru technických lyceí zaměřených na letectví, která fungují například ve Francii. V rámci českého vzdělávacího systému není podobný obor otevřen.

„Aeroklub navazuje spolupráci jak s naším gymnáziem, tak vojenskou školou a našim cílem je rozšířit možnosti leteckého výcviku v našem kraji. První možností je vytvoření kroužku, který nám může ukázat, jaký bude reálný zájem o toto vzdělávání. Druhou variantou, která je však během na delší trať, je vytvoření studijního oboru při našem gymnáziu. Musíme si jasně definovat, co bychom od nového oboru očekávali, a co by absolvent měl zvládat. Proto je nutné komunikovat nejen s vysokými školami, ale také armádou či dalšími aerokluby. Není to jednoduchá záležitost, jelikož by se jednalo o obor, se kterým nemáme v našem regionu žádnou zkušenost, a proto bychom mohli využít kontaktů v partnerském regionu Centre ve Francii, kde fungují letecká lycea,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Na počátku příštího roku, konkrétně 17. ledna, chceme spustit náborovou akci na letecký kroužek, jehož garantem bude jeden z nejlepších světových leteckých akrobatů a závodník série Red Bull Air Race Martin Šonka, který se v Moravské Třebové dlouhodobě připravuje,“ řekl hejtman Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

EET

Já pořád nechápu jedno. Jak EET řeší problém s šedou ekonomikou, když zákazník má na výběr – buď levněji, bez faktury nebo účtenky nebo dráž s ní. A co myslíte, že si většina zákazníků zvolí? A jak tuto praxi, která je běžná, řeší EET?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Doksanský (ANO): Doufám, že hnutí Fidesz a Orbán své pozice obhájí

18:02 Doksanský (ANO): Doufám, že hnutí Fidesz a Orbán své pozice obhájí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám v Maďarsku.