Hejtman Netolický: Záchranka od Nového roku i na Seči

05.01.2020 16:02

Komentář na facebookovém profilu k záchranné zdravotní službě

Hejtman Netolický: Záchranka od Nového roku i na Seči
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický
reklama

ZÁCHRANKA OD NOVÉHO ROKU I NA SEČI. Vjezdové stanoviště Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje na Seči zahájilo svoji činnost počínaje 1. lednem roku 2020. Po dohodě s HZS sídlí prozatím v provizorních prostorách po bývalé lékařské pohotovosti. S panem starostou Marcel Vojtěch jsme o záměru hovořili již před lety a dohodli se na výstavbě nové stanice. Celý záměr byl schválen radou kraje, byl nalezen pozemek a nyní se projektuje a připravuje se realizace.

Situace si ovšem vyžádala rychlejší řešení. Během červnové pracovní cesty na Třemošnicko a Ronovsko jsem byl starosty informován o tom, že nejsou v některých případech dodržovány zákonné dojezdové časy, a to z důvodu omezení na straně ZZS Středočeského kraje. Dosud totiž pomáhala vykrývat tuto část Pardubický kraj středočeská záchranka na základě mezikrajské smlouvy. Proč došlo ke změně? Nedostatek zdravotnického personálu. Totéž se týkalo i Nemocnice Čáslav, která přestala přijímat pacienty z Pardubického kraje (s výjimkou urgentních případů) kvůli uzavření jedné stanice interního oddělení. Všichni pacienti z oblasti Železných hor byli nově směřováni do Chrudimské nemocnice v rámci Nemocnice Pardubického kraje, která je vzdálenější než Čáslav. To vše nás vedlo k urychlení záměru a výjezdové stanoviště na Seči pro celou oblast vzniklo již nyní tj. přibližně o rok a půl dříve. Nyní se soustředíme na výstavbu nového objektu pro záchranářskou posádku. Přednemocniční péče je opět zajištěna v plném rozsahu a potřebné kvalitě!

Včera jsem spolu s kolegou radním pro zdravotnictví Ladislav Valtr a ředitelem ZZS Igorem Paarem oficiálně stanoviště představili starostům obcí a médiím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Bude sledován každý náš krok? Nepřijatelné

9:09 Kolaja (Piráti): Bude sledován každý náš krok? Nepřijatelné

Evropské komisi unikl návrh nařízení pro umělou inteligenci. Podle něj bude veřejným orgánům umožněn…