Hejtman Netolický: Záchranka od Nového roku i na Seči

05.01.2020 16:02 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k záchranné zdravotní službě

Hejtman Netolický: Záchranka od Nového roku i na Seči
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Netolický

ZÁCHRANKA OD NOVÉHO ROKU I NA SEČI. Vjezdové stanoviště Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje na Seči zahájilo svoji činnost počínaje 1. lednem roku 2020. Po dohodě s HZS sídlí prozatím v provizorních prostorách po bývalé lékařské pohotovosti. S panem starostou Marcel Vojtěch jsme o záměru hovořili již před lety a dohodli se na výstavbě nové stanice. Celý záměr byl schválen radou kraje, byl nalezen pozemek a nyní se projektuje a připravuje se realizace.

Situace si ovšem vyžádala rychlejší řešení. Během červnové pracovní cesty na Třemošnicko a Ronovsko jsem byl starosty informován o tom, že nejsou v některých případech dodržovány zákonné dojezdové časy, a to z důvodu omezení na straně ZZS Středočeského kraje. Dosud totiž pomáhala vykrývat tuto část Pardubický kraj středočeská záchranka na základě mezikrajské smlouvy. Proč došlo ke změně? Nedostatek zdravotnického personálu. Totéž se týkalo i Nemocnice Čáslav, která přestala přijímat pacienty z Pardubického kraje (s výjimkou urgentních případů) kvůli uzavření jedné stanice interního oddělení. Všichni pacienti z oblasti Železných hor byli nově směřováni do Chrudimské nemocnice v rámci Nemocnice Pardubického kraje, která je vzdálenější než Čáslav. To vše nás vedlo k urychlení záměru a výjezdové stanoviště na Seči pro celou oblast vzniklo již nyní tj. přibližně o rok a půl dříve. Nyní se soustředíme na výstavbu nového objektu pro záchranářskou posádku. Přednemocniční péče je opět zajištěna v plném rozsahu a potřebné kvalitě!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

4:32 Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupujícím vedrům.