Hejtman Okleštěk: I v pozdním věku si lidé mohou užívat života naplno

11.08.2020 5:35 | Zprávy

Senioři vrátili sportu jeho podstatu. O výhru nejde.

Hejtman Okleštěk: I v pozdním věku si lidé mohou užívat života naplno
Foto: Archiv L. Okleštěk
Popisek: Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk

Už popáté byl stadion TJ Lokomotiva v Olomouci dějištěm sportovních her seniorů Olomouckého kraje. O nejlepší výkony tady šlo ale až v druhé řadě. Důležitý byl především společně strávený čas. Oblíbená sportovní akce proběhla za podpory hejtmanství ve čtvrtek 6. srpna.

„Do Olomouce přijelo na dvě stě sportovců, kteří se utkali v celé řadě disciplín. Jejich snahou nebylo pokoření světových rekordů, ale touha překonat sama sebe a ukázat, že i v pokročilejším věku vítězí hlavně radost z pohybu,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

Pětičlenná smíšená družstva z České republiky a Slovenska soutěžila například v běhu, šipkách, hodu na branku nebo vrhu koulí. Nechyběl ani hod granátem. Her se účastnili senioři, kterým je šedesát a více let, dva nejstarší soutěžící oslavili 80. narozeniny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Závěrečná křeč Fialovy vlády

15:14 Okamura (SPD): Závěrečná křeč Fialovy vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke koncesionářským poplatkům