Hejtman Půta: Kraj přispěje na příměstskou dopravu Liberci a České Lípě

24.12.2018 16:19

Rada kraje projednala možnosti finanční spolupráce ve veřejné drážní a linkové osobní dopravě s městy Liberec a Česká Lípa na rok 2019. Kraj přispěje 17,3 milionu korun na zajištění tramvajové linky Liberec – Jablonec nad Nisou, 11 milionů na autobusovou dopravu za hranice statutárního města Liberec a částku 605.000 korun na dopravní obslužnost v okolí České Lípy.

Hejtman Půta: Kraj přispěje na příměstskou dopravu Liberci a České Lípě
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)

Příští rok vydá kraj na tramvajovou meziměstskou linku mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou 17,3 milionu korun, tedy totožnou částku jako letos. Na autobusové linky za hranice Liberce do Bedřichova, Šimonovic, Stráže nad Nisou a Kryštofova údolí kraj přispěje necelých 4,4 milionu korun. Další náklady do výše 6,6 milionu vynaloží kraj na úhradu rozdílu mezi současnými tržbami a výnosy po zavedení tarifu. Celkem pokryje krajem dotovaná doprava 115.006 kilometrů. „Na příští rok zůstává příspěvek stejný. Nyní chceme jednat o optimalizaci příměstských linek a jejich soubězích s MHD,“ dodal hejtman Martin Půta.

„Pokud město prokáže nezbytně vyšší náklady na zajištění dopravní obslužnosti, umožní smlouvy výši příspěvku v průběhu roku změnit,“ dodal Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Statutární město Liberec uzavřelo smlouvu s Libereckým krajem na jeden rok. „Do budoucna plánujeme uzavření memoranda, ve kterém určíme podmínky případné dlouhodobější spolupráce,“ dodal Pieter.

Členové rady kraje schválili také příspěvek na zajištění dopravní obslužnosti v obci Sosnová. Oproti letošnímu roku dojde k navýšení příspěvku o zhruba 150.000 korun z důvodu nové smlouvy mezi Českou Lípou a společností zajišťující městskou hromadnou dopravu. Příspěvek je schválen na rok 2019. „Již jsme začali jednat i o tom, že část výkonů by od roku 2020 zajistil přímo Liberecký kraj v rámci dlouhodobých smluv o závazku veřejné služby,“ uzavřel Pieter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venhoda (ANO): Navýšení daně z nemovitosti v podání stran Pirátů, Praha Sobě, Spojené síly pro Prahu

18:05 Venhoda (ANO): Navýšení daně z nemovitosti v podání stran Pirátů, Praha Sobě, Spojené síly pro Prahu

Komentář na facebookovém profilu k navyšování daně z nemovitosti