Hejtman Půta: Připravujeme konkrétní pomoc lidem, trpícím autismem

02.04.2016 20:08 | Zprávy
autor: PV

Symbolickým modrým nasvícením budovy krajského úřadu a úvodní strany webových stránek se Liberecký kraj připojí k osvětové kampani „Česko svítí modře“. Ta si klade za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu. Kampaň bude probíhat od 2. dubna do 30. dubna a letos se koná už její třetí ročník.

Hejtman Půta: Připravujeme konkrétní pomoc lidem, trpícím autismem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Půta

Čelní strana budovy, od hlavního vstupu do krajského úřadu, bude nasvícena modrým světlem ze soboty 2. dubna na neděli 3. dubna a tak bude zářit celou noc. Změní se také úvodní strana webových stránek Libereckého kraje. „Kampaň rozhodně vítáme a tohle je jeden ze symbolických způsobů, jak vyjádřit podporu lidem žijícím s autismem v České republice. Připravujeme i konkrétní pomoc. Rodině z Liberecka bychom rádi darovali speciální počítač s dotykovou obrazovkou pro dva syny postižené autismem,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Právě modrá je barvou komunikace, která představuje pro osoby s autismem jednu z nejzávažnějších bariér porozumění světu.

Svoji podporu autistům a jejich rodinám mohou lidé vyjádřit v sobotu 2. dubna třeba modrým laděním oblečení nebo jeho doplňku.

„Krajský úřad nasvítíme modře v sobotu poprvé. Je důležité, že se k této kampani ke zvýšení povědomí o autismu připojil právě náš úřad, který má na starosti financování sociálních služeb v Libereckém kraji, tedy konkrétní pomoc autistům a jejich rodinám,“ zdůraznila náměstkyně hejtmana pro resort sociálních věcí Lenka Kadlecová. „Modrá barva je symbolem komunikace. Právě vzájemné porozumění bývá tím, co autisté často postrádají. Chceme, aby budova krajského úřadu svítila modře každý rok, aby se z tohoto gesta stala tradice,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

15:01 Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…