Hejtman Štěpán: Kdo si nepamatuje svoji minulost, je odsouzen k tomu, aby ji znovu prožil

13.07.2020 4:33

Královéhradecký kraj a obecně prospěšná společnost Post Bellum uzavřely memorandum o další spolupráci a vzájemné pomoci při uchovávání příběhů pamětníků a prezentaci poznatků široké veřejnosti.

Hejtman Štěpán: Kdo si nepamatuje svoji minulost, je odsouzen k tomu, aby ji znovu prožil
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

„Kdo si nepamatuje svoji minulost, je odsouzen k tomu, aby ji znovu prožil. I když se nám historické události nelíbí, nesmíme před nimi zavírat oči a tvářit se, že se nestaly. Plně proto podporuji činnost společnosti Post Bellum, která sbírá a uchovává paměti přímých účastníků velkých historických událostí. Zároveň je zcela nezbytné, aby výuka nejmodernějších dějin na našich školách byla podporována jakýmkoliv vhodným způsobem. Přibližování osudů jednotlivců je pro žáky a studenty zároveň přibližováním celých dějin 20. století,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Královéhradecký kraj bude i nadále významně podporovat natáčení a dokumentování příběhů pamětníků klíčových událostí 20. století na svém území (více ZDE), podporovat publikační a propagační činnosti i aktivity vedoucí k rozvoji mládeže ve všeobecném historickém přehledu. Uzavřením memoranda se Královéhradecký kraj stal partnerem Paměti národa ve východních Čechách a jako první v republice získal statut „Kraj paměti národa“.

Paměť národa (ZDE) je projekt neziskové organizace Post Bellum, který dokumentuje a veřejnosti zpřístupňuje životní příběhy pamětníků, kterým do života zasáhl jeden či oba totalitní režimy 20. století. Spolutvůrci projektu jsou Ústav pro studium totalitních režimů a Český rozhlas. Post Bellum také vzdělává děti i dospělé, vydává knihy, organizuje výstavy, společenské akce, zážitkové workshopy či školní vzdělávací projekt Příběhy našich sousedů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Maláčová se Stropnickým nejsou hustá dvojka, ale pejsek s kočičkou, kteří pekli dort

16:21 Kupka (ODS): Maláčová se Stropnickým nejsou hustá dvojka, ale pejsek s kočičkou, kteří pekli dort

ODS odmítá zmatené a pomýlené návrhy ČSSD ohledně bydlení, které dnes představili jednička a dvojka…