Hejtman Štěpán: Policisté musí být v terénu vidět

01.11.2019 18:29

Hejtman přijal nového ředitele krajského policejního ředitelství.

Hejtman Štěpán: Policisté musí být v terénu vidět
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán
reklama

Hejtman Jiří Štěpán dnes přijal nového ředitele Krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje Petra Petříka v doprovodu policejního prezidenta Jana Švejdara. Společně diskutovali nad nynějšími prioritami krajského ředitelství policie a řeč přišla i na bezpečnost v rámci průmyslové zóny Solnice-Kvasiny na Rychnovsku.

Ředitele Petříka dnes v kraji do funkce uvedl policejní prezident. „Věřím, že generál Petřík využije v nové funkci všechny zkušenosti a znalosti, které získal během svého působení na Policejním prezidiu. Jsem rád, že bude působit v kraji, který je jeho domovským a záleží mu na něm,“ sdělil dnes při uvedení nového krajského ředitele policejní prezident Jan Švejdar.

„Osobně považuji za prioritu personálně stabilizovat oslabené útvary a důsledně se věnovat oblasti dopravy s ohledem na skutečnost, že v královéhradeckém regionu rapidně stoupá počet úmrtí na silnicích,“ uvedl ředitel Petr Petřík.

Ke svým prioritám doplnil, že k zajištění personální dostatečnosti považuje za klíčové udržet zkušené policisty a zabránit jejich odchodům. Královéhradecký kraj je dle něho dopravně exponovanou lokalitou, která má rozsáhlou silniční síť. Z tohoto důvodu je v kraji častý záchyt odcizených vozidel, která se převážejí z Německa či Rakouska do Polské republiky a tedy i tomuto fenoménu hodlá věnovat svoji pozornost.

Během setkání došlo i na téma kriminality na Rychnovsku, kde se nachází průmyslová zóna Solnice-Kvasiny. „Velmi oceňuji spolupráci mezi Královéhradeckým krajem a Policií ČR. Považuji za zásadní, že policisté musí být v terénu vidět, a oceňuji, že i díky tomu se situace například na Rychnovsku výrazně uklidnila. Přesto je potřeba nadále hledat řešení, jak docílit většího pocitu bezpečí obyvatel – k tomu mohou pomoci kamerové systémy, společné česko-polské hlídky i zvýšení počtu hlídek cizinecké policie,“ řekl po jednání hejtman Jiří Štěpán.

Bezpečnostní situace na území Královéhradeckého kraje je podle Policie ČR dlouhodobě stabilizovaná a kraj zaujímá mezi ostatními regiony čtvrtou příčku v oblasti kriminality. „Náš kraj patří mezi nejbezpečnější kraje celé ČR a to i díky dobré práci policistů, které si cením,“ doplnil hejtman Štěpán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní na připomínce Rašína vyzvali Zaorálka, aby konečně zajistil dodržení zákona

5:31 Svobodní na připomínce Rašína vyzvali Zaorálka, aby konečně zajistil dodržení zákona

Svobodní uspořádali pietní setkání k 97. výročí úmrtí Aloise Rašína, politika a zakladatele Českosl…