Hejtman Štěpán: Zrušením nouzového stavu nezmizí epidemiologická krize

26.04.2020 22:01

Komentář na facebookovém profilu k uvolňování protiepidemických opatření

Hejtman Štěpán: Zrušením nouzového stavu nezmizí epidemiologická krize
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán
reklama

Zrušením stavu nouze nezmizí epidemiologická krize. Je potřeba dát na misku vah to, co je důležitější pro společnost. Domnívám se, že je vhodnější nouzový stav prodloužit a tento čas využít k nastavení přesných podmínek fungování státu, krajů, obcí a institucí.

Zrušení nouzového stavu povede ke zrušení veškerých krizových opatření přijatých vládou. Skončí distribuce ochranných pomůcek a jiného zdravotnického materiálu i přednostní zásobování. V tuto chvíli nejsou nemocnice ani sociální zařízení předzásobeny ochrannými pomůckami, které potřebují na dalších mnoho týdnů dopředu a musely by najet na obvyklý systém zásobování, tedy přes soutěže nebo přes výběrová řízení bez uveřejnění. Navíc není ani jisté v jakých objemech budou výrobci a dovozci schopní dodávat objednané zboží.

Nebude pokračovat ani pracovní povinnost a pracovní výpomoc studentů posledních ročníků lékařských fakult a studentů sociálních oborů ve zdravotnických zařízeních, nebude pokračovat péče o děti a mládež ve vyčleněných školských zařízeních pro specifikované osoby nasazené ve zdravotnictví, složkách IZS a podobně. Svoji činnost ukončí krizové štáby, řízení převezme ministerstvo zdravotnictví a na krajské úrovni hygienická stanice.

Toto všechno pochopitelně naruší chod jednotlivých institucí, kdy se formálně zruší stav nouze, avšak problém a ekonomická krize se v tuto chvíli nezmění a bude trvat déle.

Co si o tom všem myslíte?

#spolutozvladneme

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Canov: Ruští vědci jsou světovou špičkou, tak to prostě je

14:28 Senátor Canov: Ruští vědci jsou světovou špičkou, tak to prostě je

Komentář na facebookovém profilu k ruské vakcinační látce Sputnik V a Miloši Zemanovi.