Hejtman Vondrák: Pro zimní sporty máme v regionu skvělé podmínky

2. 2. 2018 20:00

Mladí sportovci z Moravskoslezského kraje přivezli 23 olympijských medailí

Hejtman Vondrák: Pro zimní sporty máme v regionu skvělé podmínky
Foto: Petr Kupka
Popisek: Hejtman Ivo Vondrák.
reklama

S velkým očekáváním odjížděli sportovci Moravskoslezského kraje na VIII. hry zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2018 v Pardubicích. Na posledních zimních hrách vybojovali mezi kraji absolutní vítězství. I letos mířili vysoko a potvrdili, že na severní Moravě a ve Slezsku jsou mladí sportovci, o kterých ještě uslyšíme. Domů přivezli 4 zlaté, 11 stříbrných a 8 bronzových medailí, celkově mezi kraji obsadili 5. příčku.

Na několika sportovištích v Pardubickém kraji poměřilo síly od 28. ledna do 2. února asi 1300 mladých sportovců. Moravskoslezský kraj měl zastoupení ve všech 11 disciplínách: v devíti zimních sportech alpském lyžování, běžeckém lyžování, biatlonu, krasobruslení, ledním hokeji, lyžařském orientačním běhu, rychlobruslení, skicrossu, snowboardingu a dvou doprovodných disciplínách taneční soutěži a šachách. Z kraje jelo závodit 94 sportovců, o které se v průběhu olympiády staralo jejich 29 trenérů a servismanů.

„Pro zimní sporty máme v regionu skvělé podmínky, vždyť v Beskydech a Jeseníkách Moravskoslezský kraj upravuje 850 km běžeckých a lyžařských tras. Jsme regionem, který miluje hokej, vloni kraj podpořil evropský šampionát v krasobruslení, který se konal v Ostravě. Dlouhodobě se také snažíme k aktivnímu odpočinku vést děti a mládež,“ řekl hejtman Ivo Vondrák.

Moravskoslezský kraj do sportu ročně přispívá kolem 120 milionů korun. Finančně podpořil i soustředění mladých borců, které proběhlo těsně před olympiádou. Reprezentaci krajské výpravy financoval kraj od oblečení, stravy, ubytování až po cestu a to částkou 1,3 mil. Kč.

„Pro nás je nejdůležitější ten neskutečný náboj, se kterým účastníci olympiády k přípravě na závody přistupují. Jejich úspěchy motivují nejen samotné mladé olympioniky, ale i jejich okolí, spolužáky a kamarády a často i rodiče. V dnešní přemodernizované době je každý aktivní pohyb vítaný a je nutné děti ke sportu vést a podporovat je,“ řekl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Olympijská výprava se z Pardubického kraje vrátila ihned po skončení olympiády. Medailisty čeká také návštěva krajského úřadu, kdy jim osobně pogratuluje hejtman kraje Ivo Vondrák i náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Přesné výsledky naleznete na stránkách olympiády mládeže ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

8:56 Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

Přepis nedělního pořadu „Čau lidi“, 22. listopadu 2020