Hejtman Vondrák: Sociální podnikání má v místním rozvoji důležitou roli

13.04.2017 18:07

Memorandum o spolupráci v oblasti sociálního podnikání podepsali zástupci Moravskoslezského kraje a Klastru sociálních inovací a podniků SINEC. Obě strany tím stvrdily podporu dalšího rozvoje sociálního podnikání v kraji s cílem vytvářet pracovní pří

Hejtman Vondrák: Sociální podnikání má v místním rozvoji důležitou roli
Foto: Petr Kupka
Popisek: Hejtman Ivo Vondrák.

„Sociální podnikání má v místním rozvoji důležitou roli. Samozřejmě, že generuje zisk pro další rozvoj podniku, ale především tu je přidanou hodnotou významná pomoc druhým, kteří pak nejsou závislí na sociální podpoře, mohou se podle svých možností zapojit do práce a připadat si užiteční, “ říká hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. „Podpisem memoranda jsme oficiálně potvrdili naši další podporu rozvoje sociálního podnikání v regionu,“ dodává hejtman.

Klastr SINEC rozvíjí v Moravskoslezském kraji od roku 2014 síť sociálních podniků schopných zaměstnávat osoby, které jsou na běžném pracovním trhu pro svůj sociální či zdravotní handicap výrazně znevýhodněné. V současnosti klastr slučuje 47 sociálních podniků s 907 zaměstnanci a ročním obratem nad 395 milionů korun.

„Sociální podnikání je stále významnějším nástrojem snižování nezaměstnanosti a zvyšování ekonomické úrovně obyvatelstva ve větších aglomeracích i v okrajových regionech. Klastr díky úzké spolupráci s Moravskoslezským krajem napomáhá rozjezdu několika sociálních podniků na Osoblažsku, ale podpořil také rozvoj největšího sociálního podniku, třineckého Ergonu. V letošním roce plánuje s podporou kraje vytvořit dalších více než čtyřicet pracovních míst pro dlouhodobě nezaměstnané osoby,“ říká Jana Juřenová, prezidentka Klastru sociálních inovací a podniků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): SPD nepodpořilo vládu s ČSSD při jejím vzniku a nebude ji podporovat ani nyní

11:17 Rozvoral (SPD): SPD nepodpořilo vládu s ČSSD při jejím vzniku a nebude ji podporovat ani nyní

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické s…