Hejtman Zimola: Dálnice v úseku Úsilné-Borek bude hotova na podzim příštího roku

13.09.2016 21:05

Práce na stavbě dálnice D3 rychle postupují a úsek v oblasti Úsilné-Borek by měl být hotov podle plánu. Přesvědčil se o tom hejtman Jiří Zimola, který místo stavby navštívil. Práce od loňského roku rychle pokročily i přes to, že nejde o jednoduchou akci. Na téměř čtyřkilometrovém úseku je mimoúrovňová křižovatka a jedenáct mostních konstrukcí, přičemž most přes Kyselou vodu je se svými dvě stě metry nejdelším mostem stavby.

Hejtman Zimola: Dálnice v úseku Úsilné-Borek bude hotova na podzim příštího roku
Foto: Archiv JZ.
Popisek: Hejtman Jiří Zimola.

„Už letos v listopadu by mohl být zprovozněn čtyřpruh z Budějovic do Lišova a dálniční úsek, který jsme dnes navštívili, bude hotov v listopadu 2017,“ uvedl hejtman Zimola. Práce pokračují i na dalších místech, takže už v roce 2021 by motoristé mohli úsek od Mezna až k Českým Budějovicím projet kompletně po dálnici. Hejtman dále dodal, že díky vyjednání výjimky z EIA posudku bude moci být už příští rok zahájeno výběrové řízení na dodavatele stavby obchvatu Českých Budějovic. Ten by mohl stavbu dokončit v horizontu následujících čtyř let.

Stavba úseku na trase Úsilné-Borek byla zahájena na jaře loňského roku a měla by stát téměř 870 milionů korun. Podle informací Zdeňka Nováka z vedení společnosti Eurovia byly zatím  provedeny hrubé zemní práce, hotovy jsou nosné konstrukce většiny mostů, stejně jako násypy a na mnoha místech už se pokládá asfalt.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Rabas: Hodně důvodů k distancování se od olympiády v Číně

22:33 Senátor Rabas: Hodně důvodů k distancování se od olympiády v Číně

Komentář na facebookovém profilu k Olympijským hrám v Číně.