Hejtman Zimola: Úpadek Jihočeského letiště České Budějovice nenastane

15.01.2014 19:40 | Zprávy

Kraj odvrátil nebezpečí hrozícího úpadku společnosti Jihočeské letiště.

Hejtman Zimola: Úpadek Jihočeského letiště České Budějovice nenastane
Foto: archiv kraje
Popisek: Jiří Zimola

Jihočeskému kraji se podařilo odvrátit bezprostřední nebezpečí hrozícího úpadku společnosti Jihočeské letiště České Budějovice. Konkrétně tím, že rada kraje schválila 9. ledna 2014 společnosti mimořádnou dotaci ve výši 3,9 milionu korun. Úpadek jí hrozil poté, co zastupitelstvem Českých Budějovic 12. prosince loňského roku neprošlo schválení smlouvy, kterým se město zavazuje hradit této společnosti plánovaný příspěvek. Po mimořádném zasedání dozorčí rady letiště ve středu 15. ledna 2014 to řekl hejtman a předseda dozorčí rady Jiří Zimola.  

Společnost Jihočeské letiště České Budějovice provozuje svou činnost v areálu bývalého vojenského letiště v Plané u Č. Budějovic a rovným dílem ji vlastní Jihočeský kraj a Statutární město Č. Budějovice. Oba vlastníci mají na její účet každý měsíc v roce 2014 posílat dotaci ve výši zhruba 1,3 milionu korun. Vlastní areál letiště je pak majetkem kraje.

„Nyní vyčkáváme na stanovisko Statutárního města České Budějovice, které se ústy pana primátory Thomy přihlásilo k tomu, že se 20. února na jednání svého zastupitelstva bude jimi neschválenou smlouvou o poskytnutí finančního příspěvku této společnosti znovu zaobírat,“ uvedl Zimola s tím, že zástupci města v dozorčí radě potvrdili, že by snad zastupitelé mohli tento příspěvek definitivně schválit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Zimola - profil

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vedení TOP 09 omládlo, předsedou je Matěj Ondřej Havel

10:21 Vedení TOP 09 omládlo, předsedou je Matěj Ondřej Havel

TOP 09 povede v příštích dvou letech dosavadní místopředseda strany, poslanec Matěj Ondřej Havel.