Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Zimní olympiády se v našem regionu zúčastní okolo 1900 sportovců

29. 6. 2019 22:08

Během závěrečného ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová z rukou libereckého hejtmana Martina Půty olympijskou vlajku.

Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Zimní olympiády se v našem regionu zúčastní okolo 1900 sportovců
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)
reklama

Ta je symbolem pořadatelství zimní olympiády dětí a mládeže, jež se uskuteční historicky poprvé v Karlovarskémj kraji v lednu 2020.

"Olympiáda dětí a mládeže České republiky je skvělým projektem, díky kterému mohou děti ze všech krajů naší země zažít atmosféru opravdových olympijských her. Počítáme s tím, že se zimní olympiády v našem regionu zúčastní okolo 1900 sportovců ze všech krajů, proto vše musíme řádně připravit," uvedla hejtmanka, která poděkovala všem mladým sportovcům za jejich výkony. Představila také olympijského maskota zimních her - veverku Čiperku, jež sklidila velký potlesk během slavnostního večera.

Výprava mladých sportovců Karlovarského kraje získala na letní olympiádě celkem 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Zlato vybojoval v triatlonu kategorie dorostenců Lukáš Juránek, v téže disciplíně mezi dorostenkami zvítězila i jeho sestra Heidi, oba X-Team BaNo Karlovy Vary, třetí zlatou má triatlonová štafeta Juránkových s Barborou Stupkovou (Triatlon Plzeň). Stříbrnou si ve střelbě ze vzduchové pistole vystřílel Tomáš Horák (SSK Cheb), druhé bylo ve smíšené štafetě také družstvo mladších chlapců a dívek v orientačním běhu. Bronz přidal na 100 metrů volný způsob plavec Vítek Holub z plaveckého klubu Baník Sokolov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Neklidná Ukrajina znamená nebezpečí i pro nás

8:24 Vích (SPD): Neklidná Ukrajina znamená nebezpečí i pro nás

Okolo Ukrajiny to znovu vře, bez větší pozornosti mainstreamových médií. Nás by to ale zajímat mělo,…