Hejtmanka Pokorná Jermanová: Středočeský kraj pomůže Centrům odborné přípravy s financováním jejich projektů

07.07.2019 20:33

Radní Středočeského kraje schválili 1. července rozpočtové opatření, jímž Středočeský kraj pomůže dvěma Centrům odborné přípravy.

Hejtmanka Pokorná Jermanová: Středočeský kraj pomůže Centrům odborné přípravy s financováním jejich projektů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

Prostředky půjdou na předfinancování a kofinancování jejich projektů na zajištění financování učebních pomůcek v rámci národního dotačního programu Ministerstva zemědělství ČR zaměřeného právě na Centra odborné přípravy. „Aby mohly školy nakoupit pomůcky a vybavit učebny co nejdříve, rozhodli jsme se, že Středočeský kraj uvolní ze svého rozpočtu více než 3,66 milionu korun,“ informovala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Střední a vyšší odborné škole Česká zahradnická akademie Mělník kraj pomůže s financováním projektu vybavení učebny odborných předmětů a s pořízením pomůcek pro praktické vyučování celkovou částkou 1 810 000 korun. Z toho na předfinancování projektu půjde 1 629 000 korun a na kofinancování způsobilých výdajů 181 000 korun.

Pomoci kraje se dostalo také Střednímu odbornému učilišti Hubálov 17. Na financování projektu „Nákup mechatronického hrotového soustruhu s příslušenstvím pro SOU Hubálov“ v celkové výši 1 851 111 korun, mu bude poskytnuto na předfinancování 1 666 000 korun a na kofinancování způsobilých výdajů 185 111 korun.

V rámci vyhlášeného národního dotačního programu pro Centra odborné přípravy, v němž mohou školy každoročně žádat o podporu svých projektů do roku 2021, již byly úspěšně realizovány a v letošním roce ministerstvem proplaceny požadavky Střední zemědělské školy a Střední odborné školy Poděbrady a Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy Benešov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Afghánistán, předem prohraná válka končí debaklem

20:33 Vích (SPD) Afghánistán, předem prohraná válka končí debaklem

Před několika dny USA oznámily, že stahují své vojáky z Afghánistánu. Spolu s nimi jedou domů i naši…