Hejtmanka Stráská: 100 let milevského fotbalu nabízí i zlatou kopačku Jana Kollera

20.09.2020 8:38

Zlatá kopačka Jana Kollera. I takto cenný exponát nabízí návštěvníkům výstava 100 let milevského fotbalu. V sobotu 19. září ji ve zdejším muzeu spolu s dalšími hosty slavnostně zahájili hejtmanka Ivana Stráská a její náměstek Pavel Hroch.

Hejtmanka Stráská: 100 let milevského fotbalu nabízí i zlatou kopačku Jana Kollera
Foto: Archiv ČSSD
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Koller je nejslavnější hráč, který v FC ZVVZ Milevsko působil. A s 55 góly je tento bývalý reprezentant historicky nejlepším střelcem českého i československého národního týmu.

„Milevským fotbalem jsem prakticky odkojená. Můj tatínek totiž fotbalem doslova žil a vždy, když mě měl hlídat, tak jsem s ním už i v kočárku pravidelně skočila právě na zdejším hřišti. Když se pak budovalo nové hřiště a tribuna, to už jsem byla větší, tak jsem třeba chodila chlapům pro pivo. Mám na to krásné vzpomínky,“ uvedla Stráská s tím, že milevskému fotbalu přeje do další stovky hodně úspěchů, kvalitní hráče a pro věc zapálené trenéry, kteří dobře povedou nejen ty ostřílené mazáky, ale i fotbalový potěr.

Anketa

Mělo by Česko přijmout uprchlíky ze shořelého tábora v Řecku?

3%
97%
hlasovalo: 20971 lidí

Zlatou kopačku velikosti 50 získal jako nejlepší střelec belgické ligy

Ke gratulaci se připojil také Hroch. „Přeji zdejšímu fotbalu zejména kvalitní funkcionáře, řadu dobrých hráčů a aby jim nechyběli ani nadšenci pro výchovu mládeže. Každou historii si je třeba připomínat, období 100 let je velmi dlouhá epocha a já si myslím, že pokud si ty úplné prvopočátky fotbalu v Milevsku připomínat nebudeme, tak by na ně mohly následné generace zapomenout, což by byla velká škoda,“ sdělil náměstek hejtmanky.

Autor výstavy Lukáš Panec z Milevského muzea pak považuje za nejcennější exponát právě zmiňovanou Kollerovu zlatou kopačku. „Získal ji jako nejlepší střelec belgické ligy v roce 2000. Je pozlacená a její velikost je 50. Přesně takto velké kopačky Honza Koller totiž obouval. Velice rád zároveň vzpomínám na moc pěknou spolupráci s ním, když jsme výstavu připravovali,“ uzavřel Panec.

Více informací najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Zdravotnický systém musíme nastavit tak, abychom nemuseli řešit jenom následky

18:09 Premiér Fiala: Zdravotnický systém musíme nastavit tak, abychom nemuseli řešit jenom následky

Předseda vlády Petr Fiala vystoupil v úterý 23. dubna 2024 s projevem na 3. summitu Zdravotnického d…