Hejtmanka Stráská: Stále hledáme partnera, který by letiště provozoval

13.12.2017 10:13 | Zprávy
autor: PV

Hejtmanka Stráská, ředitel Ondřich a šéf HOCHTIEFu Koranda zahájili závěrečnou fázi modernizace Letiště České Budějovice za 495 milionů korun.

Hejtmanka Stráská: Stále hledáme partnera, který by letiště provozoval
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Cena zhruba 495 milionů korun. Doba stavby 550 dní s dokončením do května 2019. Zhotovitel firma HOCHTIEF CZ a.s. Tak zní scénář II. etapy modernizace Letiště České Budějovice v Plané, která slavnostně začala v úterý 12. prosince. Odhalením základního kamene ji odstartovali hejtmanka Ivana Stráská, ředitel letiště Ladislav Ondřich a předseda představenstva HOCHTIEF CZ Tomáš Koranda.

Provoz v plném veřejném mezinárodním rozsahu by tu mohl být zahájen až po udělení příslušného certifikátu, tedy někdy během roku 2020.

„Jedná se o další krok k tomu, aby se naše letiště stalo plnohodnotným veřejným mezinárodním leteckým přístavem pro charterovou, turistickou, obchodní i nákladní mezinárodní a vnitrostátní dopravu a mohla tu přistávat taková letadla jako Boeing 737 či Airbus A320. Jsem přesvědčena o tom, že tato konečná fáze jeho modernizace, po které volají lidé i firmy, přinese ve finále prosperitu celému jihočeskému regionu,“ uvedla hejtmanka Stráská s tím, že kraj stále hledá strategického partnera, který by letiště provozoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dvourychlostní EU

Jestli něco takového vznikne, není to vlastně konec EU, která přeci vznikla z opačného důvodu? Tedy jako jednotné společenství? A nedoplatí na to státy jako jsme třeba my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Němci jdou prostě ode zdi ke zdi. A Angela?

10:04 Mašek (ANO): Němci jdou prostě ode zdi ke zdi. A Angela?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Německu a jejich politickému vedení.