Hejtmanka Stráská věnovala prezidentu Zemanovi rybářské náčiní

12.06.2017 14:49 | Zprávy
autor: PV

Hejtmanka Stráská věnovala prezidentu Zemanovi rybářské náčiní. Hlava státu ji naopak obdarovala medem a houbami z Lánské obory.

Hejtmanka Stráská věnovala prezidentu Zemanovi rybářské náčiní
Foto: Archiv Ivany Stráské
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Dárek v podobě rybářského náčiní, konkrétně historický prut s původním navijákem a podběrák, coby symbol jednoho z tradičních odvětví na jihu Čech, předala hejtmanka Ivana Stráská prezidentu Miloši Zemanovi. Ten přijel v pondělí 12. června do Českých Budějovic na svou již čtvrtou oficiální návštěvu kraje.

Hlava státu naopak obdarovala Stráskou medem a houbami z Lánské obory a k tomu navíc přidala slivovici ze speciální prezidentské edice.

„Dárek je typický pro jižní Čechy, protože náš kraj je místem rybníků a domovinou Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan. Rybolov je fair play se starými pruty, nikoli s novými vymoženostmi. Proto jsme vám sehnali historický prut i s původním navijákem,“ uvedla hejtmanka. Prezident žertem opáčil, že díky tomuto daru už nyní plně chápe úsloví „Spolknul mu to i s navijákem“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Cenzurovat vlastního ministra? To už je ta nová totalita?

22:31 Havel (TOP 09): Cenzurovat vlastního ministra? To už je ta nová totalita?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k situaci kolem ministra Zůny.